• A- A A+
 • 16.05.2015. notika projekta “DRAUGOS AR LATVIJU” socializācijas lekcijas

  Aktualizēts 16.05.2015 13:28

  2015. gada 16. maijā notika kārtējās Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2013. gada programmas ”1. „a” aktivitātes „Valodas un adaptācijas programmu attīstība trešo valstu pilsoņu integrācijai un saliedētas sabiedrības veidošanai” ietvaros Daugavpils Universitātē īstenotā projekta „Trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumi integrācijai Latvijas sabiedrībā – DRAUGOS AR LATVIJU”, granta līguma Nr. IF/2013/1.a./18, socializācijas lekcijas.

  Socializācijas lekciju pirmajā daļā kursantiem tika piedāvāta Daugavpils Universitātes Vēstures katedras lektora, Mg. hist. Dmitrija Oļehnoviča lekcija „Latvijas politiskā sistēma un vēlēšanas”. Lektors kursantus iepazīstināja ar Latvijas politiskās un vēlēšanu sistēmas veidošanās vēsturi, salīdzināja to ar citu valstu iekārtām un likumdošanu. Klausītāji atzina, ka līdz šim par Latvijas politiku bija dzirdējuši tikai no masu medijiem, un lekcijā iegūtās zināšanas mudinās pārvērtēt situāciju Latvijā. D. Oļehnovičs iesaistījās kursantu iniciētajā diskusijā par Latvijas politisko sistēmu, sniedza atbildes uz polemiskiem jautājumiem. Nodarbības laikā lektors uzsvēra, ka ikviens ir atbildīgs par valsti, kurā dzīvo un katram Latvijas iedzīvotājam ir tiesības ne tikai brīvi paust savu viedokli, bet arī ietekmēt valstī notiekošos procesus.

  Otrajā daļā projekta dalībniekiem lekciju „Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pakalpojumi trešo valstu valstpiederīgajiem” vadīja praktizējoša juriste, Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze, Mg. iur. Aiga Trokša-Traško. Lektore sniedza pārskatu par LR PMLP darbību, informēja par  tās funkcijām un pakalpojumiem trešo valstu valstspiederīgajiem. A. Trokša-Traško stāstīja par trešo valstu valstspiederīgo procedūru, lai iegūtu LR pilsonību. Tika demonstrēta PMLP mājas lapa, ko var izmantot, neizejot no mājas un netērējot laiku garajās rindās, kas ir bieža PMLP biroju ikdienas parādība.

  Lektore iezīmēja būtiskus ar laulībām saistītus jautājumus, ko Latvijā regulē galvenokārt Civillikums un Civilprocesa likums. Laulības Latvijā savā starpā var noslēgt arī ārzemnieki, kas ir tiesīgi uzturēties Latvijā. Tika norādīts, ka saistībā ar laulību strīdiem jāņem vērā, ka, saskaņā ar Latvijas tiesībām, pienākums pierādīt jebkādus faktus ir tai personai, kura uz tiem atsaucas. Personas Latvijā var arī dzīvot kopā neprecoties, taču tad viņām nav tādu tiesību kā precētiem pāriem. Lekcijas noslēgumā tika minēti daudzi ar Civillikuma un Civilprocesa likuma piemērošanu saistīti piemēri no Daugavpils tiesas prakses un sniegtas atbildes uz kursantu jautājumiem.

  Projekta finansējums: Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds 75% un Latvijas valsts budžeta līdzekļi 25%.

  Šī publikācija ir veidota ar Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Daugavpils Universitāte.

  PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

  1

  Papildu informācija:

  Projekta “DRAUGOS AR LATVIJU” vadītāja: prof. Maija Burima
  E – pasts: maija.burima@du.lv
  Tālr. nr. 65424238

   

  Pasākumu kalendārs

  < Janvāris >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading