• A- A A+
 • 16.05.2015. notika projekta “DRAUGOS AR LATVIJU” “Valodas runātāju klubiņa” aktivitātes

  Aktualizēts 16.05.2015 13:25

  2015. gada 16. maijā notika Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2013. gada programmas ”1. „a” aktivitātes „Valodas un adaptācijas programmu attīstība trešo valstu pilsoņu integrācijai un saliedētas sabiedrības veidošanai” ietvaros Daugavpils Universitātē īstenotā projekta „Trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumi integrācijai Latvijas sabiedrībā – DRAUGOS AR LATVIJU”, granta līguma Nr. IF/2013/1.a./18, „Valodas runātāju klubiņa” nodarbība – “Latviešu estrāde un popmūzika: komponisti, izpildītāji, melodijas”.

  „Valodas runātāju klubiņa” nodarbības laikā brīvprātīgie vadītāji iepazīstināja kursantus ar pazīstamiem latviešu populārās mūzikas komponistiem un viņu daiļradi. Nodarbības laikā skanēja populāru estrādes mūzikas komponistu – Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna skaņdarbi, gan arī mūsdienu latviešu populārās mūzikas izpildītāju – grupu „Prāta vētra”, „Tumsa”, „Musiqq”, „Instrumenti” u.c. izpildītāju dziesmas.

  Studenti kursantiem bija sagatavojuši sarežģītu, taču aizraujošu uzdevumu – klausoties dziesmas, censties uztvert un ievietot dziesmas tekstā trūkstošos vārdus. Šis uzdevums ne tikai trenēja kursantu klausīšanās prasmi, bet arī nostiprināja un papildināja vārdu krājumu. Dažiem kursantiem, kas tikai nesen ir uzsākuši latviešu valodas kā svešvalodas apmācības no A1 līmeņa, studenti piedāvāja citus, vieglākus uzdevumus, kā rezultātā tika veiksmīgi pielietota diferencētā pieeja.

  Projektā paredzētās „Valodas runātāju klubiņa” nodarbības ir vērstas uz interaktīvu latviešu valodas apguves formu izmantošanu, lai mazinātu kursantu psiholoģisko barjeru un veidotu izpratni par latviešu nacionālās identitātes unikalitāti, kas ir būtisks faktors tolerantai attieksmei pret Latvijas valsti un spējai integrēties latviešu nācijā. Visa projekta garumā „Valodas runātāju klubiņa” aktivitātēs tiks iesaistīti 15 brīvprātīgie Daugavpils Universitātes akadēmiskās bakalaura programmas “Filoloģija” studenti, kas, darbojoties ar trešo valstu valstspiederīgajiem, nostiprinās esošās un apgūs jaunas komunikatīvas un pedagoģiskas iemaņas, kā arī vairos izpratni par valodas, integrācijas un socializācijas problēmām un to risinājumiem Latvijas Republikā.

  Projekta finansējums: Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds 75% un Latvijas valsts budžeta līdzekļi 25%.

  Šī publikācija ir veidota ar Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Daugavpils Universitāte.

  PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

  1

  Papildu informācija:

  Projekta “DRAUGOS AR LATVIJU” vadītāja: prof. Maija Burima
  E – pasts: maija.burima@du.lv
  Tālr. nr. 65424238

  Pasākumu kalendārs

  < Janvāris >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading