• A- A A+
 • 25.06.2015. Trešo valstu valstspiederīgo vasaras nometnes „DRAUGOS AR LATVIJU” pieredze

  Aktualizēts 25.06.2015 13:13

  Daugavpils Universitāte (DU) no 2014. gada 5. decembra veiksmīgi realizē un 2015. gada 30. jūnijā noslēdz Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2013. gada programmas ”1. „a” aktivitātes „Valodas un adaptācijas programmu attīstība trešo valstu pilsoņu integrācijai un saliedētas sabiedrības veidošanai” programmas Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda un Latvijas Kultūras Ministrijas finansēto projektu „Trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumi integrācijai Latvijas sabiedrībā – DRAUGOS AR LATVIJU”, granta līguma Nr. IF/2013/1.a./18. Tā mērķis – izstrādāt un ieviest aktivitāšu kopu 120 trešo valstu valstspiederīgo integrācijai Latvijas sabiedrībā.

  DU projektā iesaistījās trešo valstu valstspiederīgie no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Moldovas, Azerbaidžānas, Tadžikistānas, Ķīnas un Nigērijas. Vadoties pēc iekļaujošās izglītības principiem, projekta mērķgrupai tika sniegtas zināšanas par Latvijas sabiedrību un kultūru, organizēta latviešu valodas un socializācijas prasmju formāla un neformāla apguve, piedāvātas Latvijas vēstures un valstsmācības studijas, izveidots “Valodas runātāju klubiņš”, izstrādāta “Projekta rokasgrāmata”, rīkotas ekskursijas un vasaras nometne.

  Iesaistīšanās vasaras nometnē „DRAUGOS AR LATVIJU” tika piedāvāta 30 projekta dalībniekiem, prioritāri atlasot tos pēc vairākiem projektā paredzētajiem kritērijiem, piemēram, sistemātisks un atbildīgs nodarbību apmeklējums, nokārtots naturalizācijas eksāmens, sociāli mazāk aizsargāti projekta dalībnieki no trešo valstu pilsoņu grupām (sievietes, kas vienas audzina bērnus vai cietušas no vardarbības, bērni no maznodrošinātām vai nepilnām ģimenēm, seniori vai personas ar zemu izglītības līmeni), cilvēki ar īpašām vajadzībām un dalībnieki, kuru ģimenē ir nepilngadīgi bērni. Nometnes ar integrāciju veicinošiem interaktīvas valodas apguves un sociokultūras kompetences veidošanas elementiem ir būtisks priekšnosacījums, lai sekmētu latviešu valodas studijas un Latvijas tradīciju apguvi.

  Nometne “DRAUGOS AR LATVIJU” noritēja 2015. gada 18. – 22. jūnijam gleznainā Cirmas ezera krastā Ludzas novadā, viesu mājā “Dzerkaļi”. Nometnes norises laiks tika izvēlēts apzināti, jo vasaras saulgriežu tradīcijas ir vienas no interesantākajām un savdabīgākajām, par ko pārliecinājās arī visi projekta dalībnieki, piedaloties Jāņu svētku improvizētajās aktivitātēs, dziedot Līgo dziesmas, pinot Jāņu vainagus, lasot Jāņu zāles un uzzinot par to „maģiskajām” īpašībām, kā arī salīdzinot Līgo svētku tradīcijas ar savu nacionālo svētku svinēšanas pieredzi. Nometnes laikā tika turpināta iepriekšējo aktivitāšu laikā aizsāktā latviešu valodas apguve ar formālām un interaktīvām metodēm, nostiprinātas Latvijas vēstures zināšanas, sniegta informācija par Latvijas kultūras kanona vērtībām. Tika realizēts aktivitāšu kopums, lai trešo valstu valstspiederīgie iepazītu Austrumlatvijas ainavu (Rēzekni, Aglonu, Ludzu, Mākoņkalnu u.c.), apskatītu nozīmīgus kultūras objektus (Aglonas baziliku, Latgales Māru, Latgales vēstniecību „GORS” u.c.), uzzinātu par Latgales sadzīves kultūru  (amatnieku un zemnieku dzīvi, rupjmaizes gatavošanas tradīcijām, Latgales keramiku un tēlotājmākslu). Pirms ekskursijām nometnes dalībniekiem tika sniegti atbalsta vārdi, lai jauniegūtā informācija būtu saprotama.

  Nometnes laikā notika latviešu valodas sadzīves leksikas un funkcionālo frāžu apguve ne vien pilnveidojot visas valodas prasmes ikdienas nodarbībās, bet arī neformālos, relaksējošos un atveseļojošos apstākļos: klausoties dabas skaņās, veicot rīta rosmi, vācot ārstniecības augus, gatavojot ārstniecības augu tējas, pinot Jāņu vainagus un vienojoties dažādās rotaļās, spēlēs, latviešu tautas dejās, kā arī apmeklējot Lielo latgaļu tirgu Ludzā.

  Nometne projekta mērķauditorijā stiprināja apziņu, ka aktīva un līdzdarbīga iesaistīšanās sava reģiona sabiedriskajā un kultūras dzīvē veicina sabiedrības saliedētību un katra indivīda piederības apziņu Latvijas valstij.

  Projekta finansējums: Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds 75% un Latvijas valsts budžeta līdzekļi 25%.

  Šī publikācija ir veidota ar Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Daugavpils Universitāte.

  PROJEKTU LĪDZFINANSĒ EIROPAS SAVIENĪBA

  1

  Papildu informācija:

  Projekta “DRAUGOS AR LATVIJU” vadītāja: prof. Maija Burima
  E – pasts: maija.burima@du.lv
  Tālr. nr. 65424238

  Pasākumu kalendārs

  < Janvāris >
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading