• A- A A+
 • 30.09.2011. Iegādāts aprīkojums Daugavpils Universitātes Kvartārvides pētījumu un Fluorescentās analīzes laboratorijām

  Aktualizēts 30.09.2011 23:11

  2798-3070-n

  Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansēto projektu “Daugavpils Universitātes studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana”, Daugavpils Universitāte (DU) ir saņēmusi aprīkojuma partiju Kvartārvides pētījumu laboratorijai. Ar vienu jaunu vienību savus iepriekš saņemtos aparatūras krājumus papildinājusi arī Fluorescentās analīzes laboratorija, informē DU Ģeogrāfijas un ķīmijas katedras vadītājs, docents Dr.geol. Juris Soms.

  Kvartārvides pētījumu laboratorijas izveidei iegādāts gan moderns aprīkojums un instrumenti lauka pētījumu veikšanai, gan laboratorijas komplekss iežu paraugu izpētei. Lauka pētījumu aprīkojumu veido augsnes zondes, ģeoloģiskie rokas urbšanas komplekti, nesajauktu kūdras un nogulumu paraugu noņemšanas komplekti, augsnes mitruma un meteoroloģisko raksturlielumu portatīvi datu uzkrājēji, augsnes un gaisa radioaktīvā fona dozimetrijas iekārta. Minēto aprīkojumu bakalaura studiju programmas „Vides zinātne” studējošie jau sekmīgi izmantojuši lauka kursa uzdevumu izpildei, veicot pētījumus dabas parkā „Dvietes paliene” Ilūkstes novada Bebrenes pagastā šī gada jūnijā un jūlijā.

  Savukārt laboratorijas komplekss, kurā ietilpst lāzerdifrakcijas granulometriskās analīzes iekārtas komplekts daļiņu procentuālā satura noteikšanai iežu un nogulumu paraugos, pneimatiskā bīdes testa iekārta grunts bīdes stiprības noteikšanai, grunts filtrācijas koeficienta noteikšanas iekārta, gaismas mikroskops ar digitālās fotokameras adapteri un digitālo fotokameru kvartāra nogulumu paraugu sporu-putekšņu analīzei, galvenokārt tiks izmantots studējošo zinātnisko darbu izstrādei, kuros tiek veikti kvartārvides un tajā notiekošo procesu laiktelpisko liecību pētījumi ģeoloģijā, ģeomorfoloģijā un ģeogrāfijā.

  Projekta gaitā jauna aparatūras vienība – Spektrofluorimetrs dabisku un sintētisku vielu (piesārņojuma) jūtīgajai noteikšanai piegādāta arī Fluorescentās analīzes laboratorijai. Šī ierīce ir domāta plašiem pētījumiem fluorescentu savienojumu optisko īpašību noteikšanā. Šādi pētījumi ir nepieciešami jutīgai piesārņojumu detektēšanai apkārtējā vidē, kā arī lai raksturotu laboratorijā jauniegūto luminiscento krāsvielu īpašības un iespējas tās izmantot fluorescentajā analīzē.

  Projekta “Daugavpils Universitātes studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” gaitā jauna aparatūra tikusi uzstādīta arī Operētājsistēmu, Matemātiskās modelēšanas, Vides ķīmijas, Atjaunojamo energoresursu un citās DU laboratorijās.

  Projekta kopējās izmaksas ir 16,7 miljoni latu, no tiem ERAF finansējums – 14,2 miljoni latu, valsts budžeta finansējums – 1,19 miljoni latu un DU līdzfinansējums – 1,31 miljons latu.

  Preses relīze krievu valodā (DOC, 177 Kb)

  Informāciju sagatavoja:
  Harijs Vucins, „13.STĀVS” SIA
  e-pasts: harijs@13stavs.lv, t/f.: +371 654 21243
  Papildus informācija:
  Vita Viļevko, projekta palīdze
  e-pasts: vita.vilevko@du.lv, t.: +371 654 25564

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading