• A- A A+
 • 31.08.2012. Topošie mākslinieki Daugavpils Universitātē strādā ar jaunu aprīkojumu

  Aktualizēts 31.08.2012 23:05

  4661-10099-n

  Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātē realizēto profesionālo studiju programmu „Datordizains”, „Māksla” un „Mākslas menedžements” (ar specializāciju vizuālajā mākslā) studējošie savus studiju darbus izstrādā izmantojot jaunu un modernu aprīkojumu, informē projekta “Daugavpils Universitātes studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” vadītājas palīdze Vita Viļevko.

  Lai nodrošinātu laikmetīgāku un sekmīgāku studiju, zinātnisko un mākslinieciski radošo darbu, Daugavpils Universitātes (DU) Mūzikas un mākslas fakultātes Mākslas un dizaina laboratorija ir saņēmusi līdz šim DU nebijušu jaunu aprīkojuma.

  Jau tagad studenti – topošie mākslinieki strādā ar profesionālo ploteri Roland VersaCamm VS-640. Minētā iekārta piedāvā iespēju drukāt uz praktiski visiem zināmajiem materiāliem – pašlīmējošām plēvēm, fotopapīra, tekstila, plānā plastikāta un banneru materiāliem.  Ar ploteri iespējams realizēt uzlabotus toņus un vissmalkākās krāsu nianses, kas nodrošina augstas kvalitātes produkta izgatavošanu.

  Studiju procesā Mūzikas un mākslu fakultātes studējošie strādā arī ar grafikas presiSaturn Platinum II, kas ir pusautomātisks darba galds trafaretu drukāšanai. Ar iekārtas palīdzību var apdrukāt ne tikai poligrāfiskos izstrādājumus (plakātus, uzlīmes, atklātnes utt.), bet arī keramikas, fajansa u.c. izstrādājumus.  Grafikas prese ir augstas klases iekārta, kurā ar datora palīdzību automātiski tiek kontrolētas gan apdrukājamās formas un materiāla ievietošana, gan arī pats apdrukas process. Šāda datorizēta kontrole nodrošina ļoti ātru, precīzu un kvalitatīvu apdruku un krāsas izlietojamības optimizāciju (krāsa tiek noturēta tikai veicamās apdrukas zonā, nav iespēja tās notecēšana uz apdrukājamās virsmas).

  Laboratorijā ir saņemts arī universāls gaismas galds sietspiedei Mega Light. Šī iekārta paredzēta efektīvai un ekonomiskai trafaretu veidošanai (attēla kopēšana no fotoformas uz trafaretu).  Izmantojot gaismasp; galdu ir iespējams veidot dažādu formu attēlus, līdz par vissmalkākajām niansēm un formām.

  Veicot dažādu lielformāta materiālu griešanu, topošie mākslinieki var izmantot arī divus jaunus nažus giljotīnas: mehānisko lielformāta giljotīnu un profesionālo automātisko giljotīnu EBA 721-06 LT, ar kuras palīdzību var griezt pat aptuveni 7 – 8 cm biezu poligrāfijas materiālu visdažādākajās līnijās.

  Bez jau minētā aprīkojuma Mākslas un dizaina laboratorija ir saņēmusi arī žāvētāju sietspiedes un augstspieduma darbiem, kā arī, datortehniku ar nepieciešamo programmnodrošinājumu un grafiskās planšetes Wacom Intuos-4. Izmantojot žāvētāju vienlaicīgi tiek nodrošināts vairāku desmitu darbu nožūšana, kā arī tie tiek pasargāti no dažāda veida iespējamajiem mehāniskajiem defektiem. Savukārt datortehnika un grafiskās planšetes nodrošina  mūsdienīgas datorklases iekārtošanu.

  Minētais aprīkojums Mākslas un dizaina laboratorijai iegādāts projekta “Daugavpils Universitātes studiju programmu kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” ietvaros.

  Projekta kopējās izmaksas ir 16,7 miljoni latu, no tiem ERAF finansējums – 14,2 miljoni latu, valsts budžeta finansējums – 1,19 miljoni latu un DU līdzfinansējums – 1,31 miljons latu.

  Preses relīze krievu valodā (DOC, 272.5 Kb)

  Informāciju sagatavoja:
  Harijs Vucins, kompānija „13.STĀVS”
  e-pasts: harijs@13stavs.lv, t/f.: +371 654 21243

  Papildus informācija:
  Vita Viļevko, projekta vadītāja palīdze
  e-pasts: vita.vilevko@du.lv, t/f: +371 654 25564

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading