• A- A A+
 • 5.–6. maija JTEFS/BBCC 13.starptautiskās konferences lēmumi DU UNESCO Katedras un BBCC ieceru īstenošanai

  Aktualizēts 14.05.2015 20:01

  13216-14602-nDU UNESCO Katedras līgumā starp UNESCO ģenerālsekretāri un DU rektoru Katedrai ir uzticēta atbildība par BBCC (Baltic and Black Sea Circle Consortium in Educational Research) kā starptautiska atvērta universitāšu sadarbības tīklojuma attīstību. DU UNESCO Katedra sadarbībā ar DU Ilgtspējīgas izglītības centru un Izglītības un vadības fakultātes docētājiem un BBCC partneriem Rīgas Tehniskā Universitātē ir notikusi 13. starptautiskā JTEFS/BBCC konference, kurā tika atzīmēta BBCC tīklojuma desmit gadu pastāvēšana. Vēsturiski BBCC izveidojās kā sadarbībai atvērts starptautisks tīklojums, kura veidošana tika uzsākta uz līdzdalības darbības pētījuma pamata Daugavpils Universitātē 2003. gadā. Pašreizējo nosaukumu tīklojums ieguva 2005. gadā Fehtas Universitātē (Vācija) notikušajā 3. starptautiskajā JTEFS/BBCC konferencē„Ilgtspējīga attīstība. Kultūra. Izglītība”.

  Šī gada 13. starptautiskajā JTEFS/BBCC konferencē tika pieņemti vairāki lēmumi, kas īstenojami DU UNESCO Katedras un tās partneru darbībā, lai sagatavotu BBCC tīklojumu jaunu Globālās Darbības Programmas uzdevumu īstenošanai:

  • Izveidot starptautisku BBCC tīklojuma Ilgtspējīgas izglītības institūtu (turpmāk BBCC ISE). Saglabāt BBCC tīklojumam raksturīgo atvērtību arī institūta darbības organizēšanā. Pieteikšanās līdzdalībai starptautiskajā BBCC ISE ir brīvprātīga un tajā var pieteikties gan institūcijas, gan arī atsevišķi pētnieki.
  • Ieviest viesredaktoru pieaicināšanas praksi, lai izdotu DU zinātniskos žurnālusJournal of Teacher Education for Sustainability un Discourse and Communication for Sustainability, kuri tika izveidoti BBCC tīklojuma attīstības uzturēšanai un starptautiskās sadarbības veicināšanai un, lai veicinātu DU UNESCO Katedras un tās atbildībā esošā BBCC tīklojuma starptautisko sadarbību zinātniskajos pētījumos.
  • Izveidot starptautisku BBCC doktorantūras skolu BBCC ISE. Sadarbībā ar BBCC partneriem, organizēt zinātniskos seminārus BBCC dalībvalstu doktorantiem un viņu zinātniskajiem vadītājiem, ar mērķi iesaistīties izglītības un izglītības pētniecības jautājumu izpētē un sekmēt publikāciju sagatavošanu DU/BBCC žurnālu speciālizlaidumiem.
  • 6
  • Papildu informācija:
   Profesore Ilga Salīte
   DU UNESCO/UNITWIN katedras vadītāja
   E-pasts: ilga.salite@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading