• A- A A+
 • Aizritējusi “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 3. nodarbība

  Aktualizēts 19.12.2013 03:29

  2013. gada 7. decembrī Daugavpils Universitātē uz kārtējo studiju dienu pulcējās interešu izglītības skolas„Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) zinātkārie vidusskolnieki un interesenti.

  Pirmo lekciju vadīja HAJ aizbildnis Jānis Streičs kopā ar sabiedrisko darbinieku Konstantīnu Karpovu no ASV. J. Streičs moderēja K. Karpova emocionālo un laikmeta skaudruma piesātināto stāstījumu par K. Karpova brāļaAleksandra Karpova tematiski piesātinātajiem mākslas darbiem. Viņu vecāki – māte Lūcija Volonte un tēvs Anatolijs Karpovs satikās Vācijā pārvietoto personu nometnē 1946. gadā, kur viņi apprecējās. Piedzima divi dēli – Juris un Konstantīns. 1950. gadā Karpovu ģimene emigrēja uz ASV. Tur piedzima Aleksandrs. 1991. gadā viņš ar izcilību beidza Minesotas Universitāti kā bakalaurs ar mākslinieka diplomu. Jau studiju gados veidojās Aleksandra interese par Latviju. 1991. gadā A. Karpovs pārcēlās uz Latviju un uzsāka studijas Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā mākslas maģistra grāda iegūšanai. Dzīvodams Rīgā, viņš radīja spilgtu grafikas darbu ciklu „Komunistiskās padomju varas genocīds Latvijā”. 1993. gada 1. septembrī Aleksandrs Karpovs uzsāka pedagoga darbu Rēzeknes mākslas koledžā, mācīja zīmēšanu vidējās un augstākās apmācības grupās. Mākslinieka radošā darbība izskanēja aizvien aktīvāk un plašāk. Viņš izveidoja augstvērtīgus grafiku ciklu „Vēsture apsūdz”, kurā paliekošos mākslas tēlos iemūžināja sava Preiļu novada vēstures traģiskās lappuses. A. Karpovs miris Rēzeknē, 1994. gadā. Apglabāts Preiļu novada Dzeņu kapos Anspokos. A. Karpovs grafikai raksturīga plastiskā reālisma principu izkopšana ar neoreālisma iezīmēm, kas ļauj A. Karpova mākslai skanēt kā laikmeta sirdsapziņai.

  Otrā lekcija„Pasaules slavenākie detektīvi” – jauniešiem sniedza priekšstatu par aizraujošu literatūras žanru, kas apvieno augstās un zemās kultūras iezīmes – detektīvliteratūru. Topošā filoloģijas zinātņu doktore Evita Badina stāstīja par detīktīvliteratūras tekstu stratēģiju, pasaules slavenākajiem izmeklētāju tēliem – Šerloku Holmsu, Erkilu Puaro, kā arī noziedzniekiem, noziegumiem un saņemto sodu. Jauniešus savaldzināja Evitas raitais un analītiskais priekšlasījums.

  Trešajā nodarbībā filoloģijas zinātņu doktore, DU docētāja Ilona Ļaha hajiešusiepazīstināja ar vienlaikus tuvo un svešādo zviedru kaimiņu valodu, kultūru un literatūru lekcijā „Tradicionālā un pārsteidzošā Zviedrija”, mudināja pēc vidusskolas beigšanas apgūt zviedru valodu Daugavpils Universitātē.

  Gada nogalē HAJ organizatori ar Ziemassvētku kliņģeri un saldumu galdu pateicās HAJ jauniešiem, ka esam kopā un novēlēja turpināt tiekties pēc jaunām zināšanām, erudīcijas, papildināt savu intelektu, jo cilvēka dzīve ir interesanta vai neinteresanta atkarībā no tā, cik interesants vai neinteresants ir viņš pats.

  Mums kopā vēl daudz saistošu tikšanos, jo esam saņēmuši Amerikas Latviešu apvienības Kultūras fonda atbalstu mūsu nākamajam darba cēlienam. No sirds pateicamies atbalstītājiem!

  Lai jums, dārgie hajieši, zināšanām piepildīts Jaunais gads!

  Uz tikšanos 2014. gada 11. janvārī!

  “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” darbību atbalsta:
  5696-6318-s
  Papildus informācija:
  Maija Burima
  HAJ vadītāja
  t.: 654 24238
  e-pasts: maija.burima@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Jūlijs >
  27 28 29 30 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading