• A- A A+
 • Aizvadīts DU UNESCO katedras projekta “Clicking With Voters” sarunu un mūzikas festivāls

  Aktualizēts 18.04.2019 09:19

  Š.g. 12. aprīlī notika Daugavpils Universitātes (DU) UNESCO Katedras projekta “Clicking With Voters” sarunu un mūzikas festivāls. Integrētajā festivālā piedalījās DU projekta komanda, Daugavpils Valsts ģimnāzija, Ulbrokas vidusskola, ERASMUS+ studējošie no Lesoto,  Eiropas Parlamenta kandidāti, zinātnieki un  jaunie zinātnieki.

  Festivāla mērķis bija uzaicināt dalībniekus, īpaši jauniešus, iesaistīties sarunās par Eiropas pilsonību un motivēt jauniešus piedalīties 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

  Festivāla sarunas tika uzsāktas ar jautājumiem: Ko no Eiropas Parlamenta gaida jaunieši, kas piedalīsies balsošanā pirmo reizi? Kādas ir viņu cerības?  Ko jaunieši piedāvā Eiropas nākotnes attīstībai pēc 2019. gada? Ko var noskaidrot par vēlēšanām līdz vēlēšanām domājot kopā, lai saprastu savas iespējas un atrastu skaidrību par personīgi un kopīgi nozīmīgiem pilsoņu līdzdalības mērķiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

  Par šiem un citiem jautājumiem jauniešiem bija iespēja iesaistīties sarunās ar Eiropas Parlamenta kandidātiem – Mārtiņu Barkovski, Arvīdu Barševski, Laimu Geikinu, Juri Viļumu un Viesturu Zepu.

  Festivāla sarunas raisīja kopības izjūtu, kas iezīmēja visu dalībnieku interesi par dzīvas, ekoloģiskas politikas nepieciešamību un interesi par šī jautājuma risināšanu caur līdzdalību Eiropas demokrātijas attīstības procesos.

  Projekta dalībniece 3. kursa studente Eva Strika dalījās ar savu pieredzi, kas tika gūta Krakovā, piedaloties Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” projekta “Clicking With Voters” starptautiskajā jauniešu apmācību seminārā. Viņa to papildināja ar fotomateriālu prezentāciju, kura ilustrēja spraigo semināra atmosfēru vairāk kā četrās darba dienās.

  Festivāla sarunas tika savienotas ar muzikālajiem un deju priekšnesumiem.

  FOTOGALERIJA

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading