• A- A A+
 • Darbu uzsāk 11. starptautiskā zinātniskā konference “Sociālās zinātnes reģionālajai attīstībai 2016”

  Aktualizēts 14.10.2016 09:34

  2016. plakats_-1gada 14. un 15. oktobrī Daugavpils Universitātē (Parādes ielā 1) jau vienpadsmito reizi notiek starptautiskā zinātniskā konference “Sociālās zinātnes reģionālajai attīstībai 2016”, kuru organizē DU Humanitāro un sociālo zinātņu institūts sadarbībā ar SZF Ekonomikas un Socioloģijas, Sociālās psiholoģijas un Tiesību katedrām. Šogad konference ir veltīta Daugavpils Universitātes 95. gadadienai.

  Konferencē ir piecas darba grupas četros sociālo zinātņu virzienos: Ekonomika, Tiesību zinātnesKrimināltiesības un Administratīvās tiesības, Socioloģija un Sociālā psiholoģija, kurās tiks aplūkotas Reģionālās konkurētspējas un ilgtspējas ekonomiskie aspekti, Valsts un tiesību aktualitātes ES un nacionālajā praksē, Socioloģijas un sociālās psiholoģijas aktuālākie jautājumi.

  Konferences laikā norisināsies Valsts pētījuma programmas EKOSOC-LV „Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai – jaunas pieejas ilgtspējīgas zināšanu sabiedrības veidošanai” (vadītāja prof., Dr.habil.oec. B.Rivža) projekta Nr. 5.2.3. „Latvijas lauku un reģionālās attīstības procesi un iespējas zināšanu ekonomikas kontekstā” un projekta Nr. 5.2.9. 
  „Sociālās apziņas izmaiņu ietekme uz ekosistēmas pakalpojumu ilgtspējīgu nodrošinājumu”
   starprezultātu apspriešana. Zinātnieki pievērsīs uzmanību tādiem jautājumiem, kā Latvijas reģionu viedās attīstības iespējas, virzieni un ilgtspējīgas konkurētspējas aspekti Latvijas reģionos un lauku teritorijās, kā arī diskutēs par sociālās apziņas izmaiņu ietekmi uz ekosistēmas pakalpojumu izmantošanas ilgtspējīgu nodrošinājumu. Īpaša uzmanība tiks veltīta Latgales reģionam un viedajai specializācijai īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

  Diskusijas, kas ir veltītas nodarbinātības problemātikai un jauniešu bezdarba mazināšanai norisināsies darba grupā, kura būs veltīta StarptautisEKOSOC-LV_logo_krasas_cmyk_rgb.cdrkā projekta “Prevention of youth unemployment of border areas of Latvia and Belarus under recovery from recession” starprezultātu apspriešanai. Projekts tiek realizēts, sadarbojoties Daugavpils Universitātes un Vitebskas Valsts tehnoloģiskās universitātes (Baltkrievija) zinātniekiem.

  Kopumā konferencē darbosies 134 zinātnieki no Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas. Pēc konferences autoru iesniegtie raksti tiks recenzēti un publicēti ikgadējos „Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta un Sociālo zinātņu fakultātes Starptautisko zinātnisko konferenču rakstu krājumos”, kas ir iekļauti Electronic Journals Library of University of Regensburg (Vācija).

  Konferences atklāšana – 14. oktobrī plkst. 10:00 Daugavpils Universitātē (Parādes ielā 1A, 130. auditorijā). Atklāšanas ceremonijā Konferences dalībniekus uzrunās Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūta Sociālo pētījumu centra vadītājs, profesors Vladimirs Meņšikovs,  Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, profesors Jānis Teivāns-Treinovskis un Daugavpils Universitātes zinātņu prorektore, asociēta profesore Inese Kokina. Atklāšanas ceremonijā tiks sumināti Daugavpils Universitātes Goda doktori (Honorius causa) – šī gada jubilāri.

  KONFERENCES PROGRAMMA 

  Papildu informācija:
  Dr.oec. Viktorija Šipilova
  E-pasts: viktorija.sipilova@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading