• A- A A+
 • Daugavpils Universitātes docētāju vizīte Urmijas universitātē Irānā

  Aktualizēts 06.02.2019 14:57

  No 2019. gada 24. janvāra līdz  30. janvārim Daugavpils Universitātes (DU) komanda (Prof., UNESCO katedras vadītāja Ilga Salīte, DMF prof. Antonijs Salītis, HSZI IIC prof. Dzintra Iliško un IVF lektore Elga Drelinga) ERASMUS+ programmas  ietvaros apmeklēja Irānu, Urmijas universitāti.

  Pirmajā brauciena dienā delegācija tikās ar Urmijas universitātes vadību un rektoru Rahimu Hobbenaghi. Tikšanās laikā profesore Ilga Salīte svinīgi pasniedza DU goda doktora diplomu Dr. Javadam Gholami. Svinīgās tikšanās laikā Urmijas universitātes vadība parakstīja sadarbības līgumu ar Daugavpils Universitāti, kas ļaus atvērt ceļu studentu un mācībspēku mobilitātei, un ciešākai sadarbībai zinātnes jomā. Urmijas universitāte ir nopietns partneris Baltijas un Melnās Jūras konsorcija tīklojumā (BBCC), kas apvieno zinātniekus un pētniekus no visas pasaules jau kopš 2005. gada. Urmijas univesitātes vadība izrādīja interesi piedalīties DU UNESCO katedras rīkotajos pasākumos, kā arī piedalīties konferencē “Sustainable Development. Culture. Education” un vasaras skolā.

  Urmijas universitātes mācībspēki izrādīja interesi turpināt darbu DU UNESCO žurnālosJournal of Teacher Education for Sustainability and Discourse and Communication for Sustainable Education (The Journals of UNESCO Chair on the Interplay of Tradition and Innovation in Education for Sustainable Development (ESD) at Daugavpils University, Latvia).

  DU mācībspēki novadīja seminārus Matemātikas un dabaszinātņu fakultātē. Docētāji diskutēja par savu pieredzi didaktikas un dabaszinātņu jautājumos. DU docētāju komanda tikās ar Urmijas Humanitārās fakultātes docētājiem un diskutēja par tālākās sadarbības iespējām, kā arī kopējiem pētnieciskajiem projektiem. Docētāji izrādīja interesi iesaistīties DU UNESCO katedras iniciētajā transdisciplināru pētījumu veikšanā.

  Urmijas universitāte ir augsta līmeņa zinātniskā institūcija, kas ir sasniegusi labu zinātnisko un akadēmisko līmeni, un piedāvā novērtētas kvalitatīvas programmas Azerbaidžānas provincē. Vizītes laikā Latvijas komandai bija iespēja iepazīt vietējās kultūras tradīcijas valstī, kurā pastāv kultūru un reliģiju daudzveidība. Irāna mūs pārsteidza ar bagātīgu kultūras mantojumu, persiešu literatūru un amatnieku darinājumiem. Irāna ir valsts Dienvidrietumāzijā starp Kaspijas jūru ziemeļos un Indijas okeāna jūrām (Persijas līcis, Arābijas jūra) dienvidos. Valsts robežojas ar Irāku un Turciju rietumos, ziemeļos – ar Armēniju, Azerbaidžānu, Turkmenistānu, austrumos – ar Afganistānu un Pakistānu. Par Irānu dzirdēti dažādi viedokļi. Vieniem tā ir zeme, kurā valda radikāls islāma režīms, citiem tā asociējas ar kara izpostīto Irānu, vēl citiem – ar kaut ko noslēgtu un mistisku. Taču, Irānas patiesā seja atklājas tikai tiekoties un vieglītēm pieskaroties, tad tā iemirdzas un patiesi pārsteidz. Tā ir zeme, kurā mīt viesmīlīga tauta ar senām tradīcijām un neparastu kultūras mantojumu.

  Latvijas komanda apmeklēja Urmijas universitātes Dabas muzeju, kas atspoguļo Irānas bagātīgo faunu. Muzeja pētnieki izrādīja interesi par turpmāko sadarbību ar dabaszinātņu pētniekiem. Vizītes laikā Latvijas delegācija uzstājās Irānas nacionālajā televīzijā, informējot par ERSAMUS+ projekta iespējām un pētniecības virzieniem Daugavpils Universitātē.

  Vizītes laikā Latvijas docētajiem tika piedāvāta iespēja apmeklēt arī maģistra programmu studentu prezentācijas par persiešu literatūru.

  Irāna mums paliks atmiņā kā ļoti viesmīlīga valsts ar bagātām kultūras tradīcijām un atsaucīgiem cilvēkiem. Vizītes laikā tika stiprināta sadarbība starp abām augstskolām. Maijā Urmijas universitātes profesori un administrācijas pārstāvji apmeklēs DU.

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading