• A- A A+
 • Daugavpils Universitātes Gada balva 2013

  Aktualizēts 12.03.2014 22:19

  Š.g. 18. martā plkst.18:00 Daugavpils teātrī tiks sumināti un  apbalvoti labākie Daugavpils Universitātes darbinieki un studenti  par 2013. gadā veikto ieguldījumu universitātes attīstībā un popularizēšanā.

  Sesto reizi Daugavpils Universitāte rīkos zināšanu un mūžīgās jaunības simbola –  Hesperīdu zelta ābolu –   Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē un Studentu padomes Gada balvas pasniegšanas ceremoniju.

  Ielūgumus uz pasākumu var saņemt Daugavpils Universitātes Studējošo servisa centrā (Vienības ielā 13 – 2).

  Līdz 10. martam tika pieteikti 82 pretendenti  nominācijām:Pēc anketu apkopošanas īpaši izveidota komisija, pārstāvji no katras Daugavpils Universitātes fakultātes un no Studentu padomes, izvēlējās uzvarētāju katrā nominācijā, izvērtējot nominētā sasniegumus aizvadītajā gadā.

  Jānis KudiņšStudentu padomes Gada balvas laureāti:

  Gada labvēlisSIA Latinsoft, valdes loceklis Sergejs Simonovs

  Gada notikums – jaunā Dabaszinātņu un inženierzinātņu laboratoriju korpusa vēstījumu un pamatakmens iemūrēšana, SIA Latvijas Energoceltnieks, valdes loceklis Didzis Vītols

  Gada notikumsUNESCO katedras izveide Daugavpils Universitātē, vadītāja, profesore Ilga Salīte

  Gada darbinieks –  Daugavpils Universitātes direktors Pēteris Kokins

  Gada sasniegumsveiksmīga un atpazīstama Daugavpils Univesitātes vizuālā dizaina izveide, Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļas datordizainere Dita Kiceja-Slavicka

  Gada students – Humanitārās fakultātes 3. studiju gada akadēmiskās bakalaura studiju programmas “Vēsture” studējošais Jānis Briška

  Gada mācībspēks – Humanitārās fakultātes Vēstures katedras docente, Dr. soc. sc. Ilze Šenberga.

  Savukārt  Daugavpils Universitātes Senāta sēdē, kas notika š.g. 03.martā, tika apstiprināti“DU Gada balvas zinātnē 2013” un “DU Gada balva jaunajam zinātniekam 2013”saņēmēji. Pretendentu izvērtēšanu veica Daugavpils Universitātes  Zinātnes padomes izveidota ekspertu komisija septiņu cilvēku sastāvā, tai skaitā pa 3 Latvijas Zinātnes Padomes atzītajiem ekspertiem katrā no minētajām zinātņu grupām.

   

  “DU Gada balvu zinātnē 2013” saņem:

  • humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Humanitārās fakultātes Komparatīvistikas institūta asociētā profesore, Dr.philol. Jeļena Koroļova par nozīmīgiem pētījumiem lingvistikas un dialektoloģijas jomā un Daugavpils Universitātes vecticības izpētes skolas veidošanu

   

  • dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes Matemātikas katedras profesors, Dr.habil.math. Felikss Sadirbajevspar nozīmīgiem pētījumiem parasto diferenciālvienādojumu kvalitatīvās teorijas jomā un Daugavpils Universitātes starptautiskās atpazīstamības veicināšanu.

   

  “DU Gada balvu jaunajam zinātniekam 2013” saņem:

  • humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo pētījumu institūta pētniece, Dr.psych. Margarita Ņesterova par nozīmīgu pētījumu veikšanu sociālās psiholoģijas jomā un aktīvu iesaistīšanos Daugavpils Universitātes zinātnisko pasākumu organizēšanā

   

  • dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes Sistemātiskās bioloģijas institūta vadošā pētniece, PhD Tatjana Kramapar izciliem zinātniskajiem sasniegumiem ekoloģiskās imunoloģijas jomā un ieguldījumu Daugavpils Universitātes starptautiskās atpazīstamības veicināšanā.

   

  Ik gadu  Daugavpils Universitātes Gada balvas pasniegšanas ceremonija tiek veltīta noteiktai tematikai. Pirms gada tā bija veltīta paradīzes pasaulei, bet šogad būs saules tēma.

  Saule – mūžīgās dzīvības un kustības simbols. Tā ir visa redzētāja un zinātāja.  Steigdama savu ceļu, saule priecē, atnes cilvēkam gaismu un labsajūtu, saule piepilda katru šūniņu ar dzīvotprieku. Jo vairāk saules, jo cilvēks kļūst laimīgāks!

  Gada balvas 2013 atbalstītāji:

  10632-11785 10633-11786 10634-11787

  Papildu informācija:

  Starptautisko un sabiedrisko attiecību daļa
  t. 65425564
  e-pasts: ssad@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading