• A- A A+
 • Daugavpils Universitātes Mācību bāze „Ilgas” nodotas ekspluatācijai

  Aktualizēts 26.04.2012 15:51

  Daugavpils Universitātes Mācību bāzē „Ilgas” (Daugavpils novadā, Skrudalienas pagastā) ir noslēgušies apjomīgi renovācijas darbi, kas tika veikti no 2011. gada maija līdz 2012. gada aprīlim.

  Tagad „Ilgas” ir kļuvušas par vienu no modernākajām studiju bāzēm Latvijā, kurā studentiem jau šī studiju gada  laikā būs iespēja darboties mūsdienīgi aprīkotās mācību telpās un laboratorijās, veikt zinātniskos pētījumus un praktiskos darbus. Lai uzglabātu pētāmo kukaiņu kolekcijas, Mācību bāzē ir izveidotas trīs kolekciju glabātuves ar unikālu klimata kontroli, kas nodrošina uzglabājamā materiāla kvalitāti, pasargājot tos no apkārtējās vides ietekmējošiem faktoriem (temperatūras svārstībām, mitruma, parazītiem utt.). Pēc renovācijas darbiem ”Ilgās” ir pieslēgts arī bezvadu internets, uzlaboti mobilo telefonu sakari.

  Būtiski ir tas, ka, saskaņā ar projektu, pēc rekonstrukcijas darbu pabeigšanas ēka ir pielāgota arī cilvēkiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem, piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir speciāli aprīkoti sanitārie mezgli (dušas, tualetes), cilvēkiem ratiņkrēslos ir izbūvēta uzbrauktuve, nodrošināta automātiskā durvju atvēršanās pie tās, pielāgotas durvju ailes, kā arī ēkas iekšpusē ir iebūvēts pacēlājs (lifta veidā), cilvēkiem ar redzes traucējumiem ir izveidotas kontrastējošas joslas gar sienām un uz grīdas, nodrošināti uzraksti braila rakstā u.c.

  Plānojot mācību bāzes renovāciju, maksimāli tika domāts arī par energoefektivitātes nodrošināšanu ēkā. Tagad tā ir kļuvusi par videi draudzīgu ekomāju, kur apkure tiek nodrošināta pēc jaunākajām tehnoloģijām, izmantojot siltumsūkni ar ģeotermāliem urbumiem. Ēkā ir siltinātās grīdas, vietējā elektroapgādes apakšstacija, bet, lai novērstu siltuma zudumus no telpām, izmantoti unikāli, pēc inovatīvākajām tehnoloģijām veidoti triju pakešu logi, kā arī siltināta pati ēka. Lai nodrošinātu Mācību bāzē ūdenspadevi, ēkai ir izveidota autonomā ūdensapgādes sistēma no artēziskā urbuma.

  Tā kā Daugavpils Universitātes Mācību bāze „Ilgas” atrodas aizsargājamā dabas teritorijā, Silenes dabas parka Ilgu dabas liegumā, ēkas renovācijas darbi tika veikti ar minimālu ietekmi uz apkārtējo vidi – tika ievērots ekoloģiskās celtniecības princips, kas nodrošina videi draudzīgu materiālu izmantošanu. Renovējot ēku, tika domāts arī par tās tālākās ekspluatācijas negatīvās ietekmes samazināšanu uz apkārtējo ekosistēmu, ko turpmāk efektīvi nodrošinās saimnieciskās kanalizācijas sistēma ar bioloģiskās attīrīšanas iekārtām.

  Mācību bāze „Ilgas” atrodas Silenes dabas parkā, bijušajā XIX gadsimta 60. gadu medību pilī, kuru ieskauj parks. Daugavpils Universitātes (toreiz Daugavpils Pedagoģiskā institūta) valdījumā „Ilgas”  nonāca 1959. gadā. Vērienīgi remontdarbi ēkā nebija veikti vismaz pēdējos 50 gadus un dažādu iepriekšējo pārbūvju rezultātā ir zaudētas daudzas ārējā un iekšējā interjera autentiskās detaļas. Pēc renovācijas ir labiekārtota pils parka apkārtne, pils fasādes priekšā ir atjaunots atpūtas skvērs ar soliņiem. Maksimāli pieturoties pie pils autentiskā stila, ēkas fasādes krāsošanai izmantota speciāla kaļķu krāsa gaiši dzeltenā un pelēcīgi zaļganā tonī. Savu pirmatnējo izskatu ir atguvusi ne tikai pils fasāde, bet arī jumts, vienas kaltās akmens kāpnes un centrālās kāpnes.

  Foto galerija: Daugavpils Universitātes “Ilgas” nodotas ekspluatācijai

  Daugavpils Universitātes Mācību bāzes „Ilgas” renovācija tika veikta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā projekta „Daugavpils Universitātes studiju kvalitātes uzlabošana un vides pieejamības nodrošināšana” ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 16,7 miljoni latu, no tiem: ERAF finansējums – 14,2 miljoni latu (85%), valsts budžeta līdzekļi – 1,19 miljoni latu (7,17%) un DU finansējums – 1,31 miljoni latu (7,83%). Projektu plānots pabeigt līdz 2014.gada 31.decembrim.

  Papildus informācija:
  Elizabete Vilcāne
  ERAF līdzfinansētā Projekta vadītāja
  Vienības iela 13 – 221a kab., Daugavpils, LV – 5401
  tālr.: +371 654 71960; +371 26473689
  fakss: +371 654 22890
  e-pasts: elizabete.vilcane@du.lv

  6101-7273-m

  Pasākumu kalendārs

  < Septembris >
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading