• A- A A+
 • DISKUSIJA “ Drošumspēja: jauniešu iniciatīvas un vērtības”

  Aktualizēts 30.03.2016 09:50

  Untitled-9 Untitled-1Daugavpils Universitātes (DU) UNESCO katedra  sadarbībā ar Karjeras un iniciatīvu atbalsta centru  projekta “Homo Europeanus – Overcoming the Knowledge Deficit” ietvaros  2016. gada 17. martā organizēja diskusiju par drošumspēju un jauniešu iniciatīvām.  Pasākumā piedalījās  dalībnieki no Latvijas Sarkanā krusta, biedrības “Darītājiem”, Zinātkāres centra bērniem “Zili brīnumi”, biedrības “Latgolys studentu centrs”, bloga “Solyanka” veidotāji un jaunieši no Daugvpils vispārizglītojošām vidusskolām, ģimnāzijām. Diskusiju moderēja biedrības “Darītājiem”valdes loceklis Viktors Gallers un Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētniece Mārīte Kravale – Pauliņa.

  Untitled-5Diskusijas laikā dalībnieki atzina, ka jaunieši ir ne tikai Eiropas Savienības, bet visas pasaules nākotne. Jauniešu iniciatīvas un atbildīga  rīcība var īstenot daudzas izmaiņas valstiskā, nevalsitiskā un pat privātā sektorā. Diskusijas dalībnieki apliecināja, ka zināšanas nodrošina drošību un paver daudzas iespējas pasaulē. Eiropas Savienības jaunieši būs drošumspējīgi, ja izpratīs savu uzdevumu un nebaidīsies uzdrīkstēties veidot savu ikdienu piepildītu. Kā galvenos riskus drošumspējai  jaunieši minēja bailes kļūdītie un vēlmi neapstāties pie neveiksmēm. Diskusijas noslēgumā tika spēlēta spēle “sistēmiskā domāšana”, parādot uzskatamā veidā, ka sociālās prasmes, sadarbība, atbildība, iecietība un notikumu analīze ir tas, kas nodrošina veiksmīgu sistēmu pastāvēšanu.

  Vairāk informācijas angļu valodā par projekta “Homo Europeanus – Overcoming the Knowledge Deficit” mērķi un uzdevumiem skatīt projekta mājas lapā.

  Projekta video pieejams šeit.

  Papildus informācija:
  Dr.paed. Mārīte Kravale Pauliņa
  E-pasts: marite.kravale@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading