• A- A A+
 • DU iesaistās starptautisku tīklojumu distances programmu īstenošanā

  Aktualizēts 25.06.2015 17:23

  No 9. – 11. jūnijam DU UNESCO/UNITWIN Katedras skolotāju izglītībā un tālākizglītībā:Tradīcijas un inovācijas mijiedarbība izglītībā ilgtspējīgai attīstībai vadītāja profesore Ilga Salīte piedalījās UNESCO Forumā “Online, Open and Flexible Higher Education for the Future We Want – From Statements to Action: Equity, Access, and Quality Learning Outcomes”. Uzaicinājums līdzdalībai Forumā tika saņemts no UNESCO Mūžizglītības sistēmu un politikas nodaļas direktora un Starptautiskās atvērtās un distances izglītības (ICDE) padomes ģenerālsekretāra.

  Forumā piedalījās 140 dalībnieki no vairāk nekā 50 pasaules valstīm, pasākums notika Parīzē UNESCO galvenajā mītnē.

  Foruma mērķis bija īstenot taisnīgas, pieejamas un kvalitatīvas mācīšanās iespēju nodrošinājumu augstākajā izglītībā laikā no 2015. līdz 2030. gadam. Taisnīgums, pieejamība, kvalitāte un jautājums par skolotāju nākamajām paaudzēm digitālajā laikmetā tika aplūkoti mūžizglītības, e-studiju un mobilitātes kontekstos.

  Forumā tika izstrādāta vienošanās par uzdevumiem, kurus jāīsteno valdībām un institūcijām, lai ieviestu konkrētas un neatliekamas darbības augstākās izglītības jomā. Augstākā izglītība foruma skatījumā tika skatīta kā globālās ilgtspējīgas attīstības darbības virzība, kas palīdzēs valstīm sasniegt jaunas taisnīgas, kvalitatīvas izglītības un mūžizglītības iespēju visiem līdz 2030. gadam.

  Pašreizējās demogrāfiskās izmaiņas, globalizācija, starptautiskā mobilitāte un tehnoloģiskās inovācijas izaicina universitātes pārdomāt savu misiju, lomu un savas darbības modeļus, kuri ir piemērotāki studentiem, kas ir izauguši digitālā, savstarpēji saistītākā pasaulē, kurā arī augstākajai izglītībai jākļūst elastīgākai, pieejamākai, kvalitatīvākai un dziļāk ievirzītai uz nodarbinātības daudzveidību.

  Iesaistīšanās Forumā izveidotajā sadarbības tīklojumā paver DU un UNESCO/UNITWIN Katedrai iespējas attīstīt darbību dažādu distances programmu īstenošanā. Priekšlikumu izvērtēšanu par minēto iespēju izmantošanu DU var pieteikt pa e – pastu: ilga.salite@du.lv

  Interesentiem tiks piedāvātas dažādas iespējas līdzdalībai starptautiskajā sadarbības tīklojumā un dažādu distances programmu izveidošanā un īstenošanā.

  Papildu informācija:
  Profesore Ilga Salīte
  DU UNESCO/UNITWIN katedras vadītāja
  E-pasts: ilga.salite@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading