• A- A A+
 • DU pārstāvji piedalījās 3. starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē Paņevežā

  Aktualizēts 27.10.2015 08:29

  13880-15315-n2015. gada 22. – 23.oktobrī Daugavpils Universitātes pārstāvji piedalījās 3. starptautiskajā zinātniski praktiskajā konferencē TRENDS IN SCIENCE AND HIGHER EDUCATION STUDIES UNDER CONDITIONS OF GLOBALIZATION, kas notika Paņevežā (Lietuva). Konferenci organizēja Paņevežas koledža, Daugavpils Universitāte un Valsts Augstākās profesionālās izglītības skola Koninā (Panstwowa Wyzsza szkola zawodowa w Koninie).

  Konferences atklāšanā Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektore asociētā profesore, Dr. Inese Kokina uzrunu teica gan angļu valodā, gan lietuviešu valodā, saņemot skaļus auditorijas aplausus. Konferencē darbā piedalījās zinātnieki un studējošie ne tikai no Lietuvas, Latvijas un Polijas, bet arī no Vācijas, Beļģijas un Turcijas.

  Konferences gaitā notika vairākas darba grupas, kurās uzstājās DU docētāji un studējošie.
  13878-15313-nValsts pētījumu 5.2.1. programmas „Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai – jaunas pieejas ilgtspējīgas zināšanu sabiedrības veidošanai (EKOSOC_LV)” projekta Nr. 5.2.3. “Latvijas lauku un reģionālās attīstības procesi un iespējas zināšanu ekonomikas kontekstā” ietvaros notika divas uzstāšanās. Maģistra programmas “Ekonomika” 2.studiju gada sudente Līga Karčevska kopā ar Dr. Ludmilu Aleksejevu un Dr. Intu Ostrovsku prezentēja ziņojumu “LEADER – Buisiness Promotion Program in Rural Areas in Latvia: Case Study of Latgale Region”. Dr. Inta Ostrovska, Mg. Dmitrijs Oļehnovičs, Mg. Mihails Aleksejevs ziņojumā “Smart Growth Indicators as a Tool for Local Development” stāstīja par projekta starprezultātiem.

  13879-15314-nKonferencē uzstājās arī Dr. Nellija Bogdanova, Evita Vingre, Laura Kevrele, Olesya Lispuha ar referātu “MS Office Add-Ins, SmartArt and Diagram Development”. Ar interesi tika uzklausīti Jevgenijs Saveljevs un Andris Vagalis, kuru tēma bija “Network Service Development for Presentations”. Kā orgkomitejas pārstāve konferencē piedalījās arī DU Informātikas katedras vadītāja docente, Dr. Svetlana Ignatjeva.

  Noteikti ir jāuzsver, ka šīs konferences ietvaros norit arī interesantas zinātniski praktiskās diskusijas, kuru rezultāts ir konkrēti sadarbības projekti. Turklāt konferences organizācija ir intersanta ar to, ka katru gadu notiek ekskursijas uz konkrētiem uzņēmumiem Paņevežā un tās apkaimē. Konferences dalībniekiem ir iespēja klātienē iepazīties ar šo uzņēmumu darbību un ražošanas precesu.
  Visi DU pārstāvji no sirds pateicas Paņevežas koledžas kolēģiem par saturīgo konferenci un īpaši – par silto un viesmīlīgo uzņemšanu.

   

  Papildu informācija:
  Inta Ostrovska
  DU HSZI docente
  E-pasts: inta.ostrovska@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading