• A- A A+
 • DU UNESCO Katedras DU Absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai darbnīcas augusta notikumi

  Aktualizēts 26.08.2016 13:19

  17. un 18. augustā (2016) DU studiju un pētniecības bāzē “Ilgas” notika DU UNESCO/UNITWIN Katedras izveidotā DU Absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai darbnīcas diskusijas.

  Diskusijās tika meklētas atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar ilgtspējīgas izglītības komplekso dabu. Ilgtspējīguma parādības kompleksums nosaka (1) to, ka nav iespējama ilgtspējīguma problēmas atrisināšana vienā reizē, tā ir nepārtraukti risināma caur līdzdalības procesu, un (2) tiem, kas iesaistās dažādos dzīves darbības procesos, ir jāuzņemas atbildība par risinājuma izvēli. Darītāju izvēles arī padara procesu ilgtspējīgu vai mazina tā ilgtspējīgumu.

  Dažādu paaudžu un dažādu jomu DU absolventi izvērtēja ilgtspējīguma parādību no savas pieredzes, aktualizēja savas personiski nozīmīgās atskaites sistēmas un to skatījumā kvalitatīvi izvērtēja datus,  iegūtus no motivācijas vēstulēm, kurās pretendenti skaidroja savu vēlēšanos darboties DU UNESCO/UNITWIN Katedras DU Absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai tīklojumā. Līdzdalība sociālo inovāciju radīšanā un atbildība par to ieviešanu izkristalizējās kā DU absolventu centra iespēja un kopīgs pamats pētījumu attīstīšanai. Diskusija kļuva par personiski nozīmīgu platformu, kura atvēra un padziļināja viedokļu apmaiņu arī par DU Absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai koncepciju.

  Noslēgumā dalībnieki vienojās par to, ka diskusijā apspriestos jautājumus un izteiktos viedokļus ir nepieciešams apkopot vairākos zinātniski metodiskos rakstus, kas tiks izdoti kā pirmais DU absolventu centra rakstu krājums. Dalībnieku interesi piesaistīja arī iespēju meklēšana sadarbības projektu īstenošanai, kā arī jautājums par tīklojuma vajadzību un interesi izveidot tīklojuma dalībniekiem atbilstošas tālākizglītības programmu.

  Nākamā DU Absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītība darbnīca plānota 4. un 5. oktobrī (2016).

  darbnica(2)

  Papildu informācija:
  Profesore Ilga Salīte
  UNITWIN/UNESCO Katedras vadītāja
  e-pasts:unescochair@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading