• A- A A+
 • DU UNESCO katedras pasākumi Pasaules vides dienas ietvaros

  Aktualizēts 05.06.2015 17:01

  Pasaules vides diena, kas ik gadu tiek atzīmēta 5. jūnijā, ir viens no veidiem, kā Apvienotās Nācijas (United Nations) mudina ikvienu  pievērst uzmanību vides problēmu apzināšanai un veicina izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā.  2015. gada 5. jūnijā tiek svinēta Pasaules vides dienas  43. gadadiena, un tās devīze ir “7 biljoni sapņu. Viena planēta. Patērē, rūpējoties par zemi” (“Seven Billion Dreams. One Planet. Consume with Care”). ES Konstitūcijā vides aizsardzība ir noteikta par prioritāti, un Eiropas Savienībā vides jomā ir izvirzīti vairāki mērķi: saglabāt, aizsargāt un uzlabot vides kvalitāti, aizsargāt cilvēku veselību, apdomīgi un racionāli izmantot dabas resursus un starptautiskajā līmenī veicināt pasākumus reģionu vai pasaules mēroga vides problēmu novēršanai.

  Globālās Universitāšu sadarbības vides un ilgtspējības tīklojuma GUPES (Global Universities Partnership on Environment and Sustainability) ietvarosšogad arī Daugavils Universitātes Izglītības un vadības fakultātes pilna laika profesionālās bakalaura studiju programmas “Skolotājs”, kā arī profesionālo augstākās izglītības maģistra studiju programmu “Izglītība” un “Karjeras konsultants un jaunatnes lietu speciālists” studējošie sadarbībā ar DU UNESCO katedruaktīvi iesaistījās Pasaules vides dienai veltītajos  pasākumos. Studējošie piedalījās fotogrāfiju “Mana Latvija”, dzejoļu un eseju konkursā, plakātu veidošanā, kā arī  apkārtējās vides nesakoptāko vietu identificēšanā un sakārtošanā.  Izstrādātie darbi aicina  ikvienu no mums ne tikai pamanīt, bet arī vairot skaisto savā tuvākajā apkārtnē.

  Pasaules vides dienas ietvaros 5. jūnijā tiks noslēgts izglītības darbības pētījums, kas četru mēnešu laikā tika integrēts profesionālās balakaura studiju programmas “Skolotājs” studiju kursā “Izglītība ilgtspējīgai attīstībai”. Darbības pētījums, kura iniciatore ir Daugavpils Universitātes doktora studiju programmas “Pedagoģija” doktorante Laima Āboliņa, norisinājās dialogs par vides izglītību, pedagoģijas misiju, personīgi nozīmīgo pieredzi integrējošu un pedagoģisko gudrību meklējošu darbības pētījuma procesu, tika pētītas parādības, kurās atklājas cilvēka attieksme pret vidi, un veids, kā cilvēks mijiedarbojas ar pasauli. Kā aizraujošs ceļojums darbības pētījuma gaitā izvērtās studējošo personiskās pieredzes papildināšana, apgūstot vides pedagoģijā jau sen pazīstamās idejas: ekoloģisko “es”, ekoloģisko identitāti, ekofīliju, biofīliju, ekofilosofiju. Tika secināts, ka personīgi nozīmīgo parādību nianses pedagogam ir jāizjūt un jāizmanto savas pedagoģiskās darbības īstenošanā. Pētījumā kā negaidīta un izaicinoša atklājās arī izdzīvošanas tēma un tādi tās aspekti kā izdzīvošana, gudra izdzīvošana, cilvēka izdzīvošana, īstenojot savas spējas, un cilvēka misijai cienīga izdzīvošana. Šo aspektu dziļāka izpēte darbības pētījumā deva iespēju atklāt saistību starp ekoloģiskās attieksmes un cilvēka izdzīvošanas izpratnes dziļumu, kas Pasaules vides dienā noslēgsies kā kompleksa saruna par secinājumiem un ieguvumiem, kas ir nozīmīgi pedagoģiskajai un pētnieciskajai darbībai.
  Informācija par DU studējošo iesaistīšanos Pasaules vides dienas pasākumos ir aprakstīta Pasaules vides dienai veltītajā Apvienoto Nāciju mājaslapā.

  13451-14862 13452-14863 13453-14864 13454-14865
  Papildu informācija:
  DU UNESCO katedras vadītāja
  Prof. Ilga Salīte
  E-pasts: ilga.salite@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading