• A- A A+
 • DU UNESCO KATEDRAS ZIŅAS 2018. gada oktobrī un novembrī

  Aktualizēts 13.11.2018 14:01

  26. oktobrī tika parakstīts Līgums Nr.2.5.-11-532 starp Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Daugavpils Universitāti par piešķirtā valsts budžeta 2018. gadam apakšprogrammas 67.06.00 “Eiropas Kopienas iniciatīvas projektu un pasākumu īstenošana” un apakšprogrammas 22.10.00 “Sabiedrības saliedētības pasākumu” finansējuma izlietošanu.

  Līgumā paredzēts līdzfinansējums, kurš tika piešķirts Latvijas KM konkursā kā Eiropas Savienības finansiāla atbalsta programmas “Eiropa pilsoņiem” ietvaros atbalstītā projekta “Clicking With Voters” īstenošanas izdevumu apmaksai. Projektu īstenos DU UNESCO Katedra.

  29. – 31. oktobrī DU UNESCO Katedras komanda atskaitījās par paveikto jauniešu attieksmes pret līdzdalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās pētījumā iegūtajiem rezultātiem. Atskaites dati tika izmantoti Bulgārijas seminārā un diskusijā, kas notika Veliko Turnovā, kurā tikās projekta partneri. DU pētnieka darbu veica un komandas darbu koordinēja doc. Lolita Jonāne, kas darbojas projekta īstenošanas komandā. Pētījuma rezultāti tiks analizēti un interpretēti līdz 25. novembrim, kad tie tiks nodoti projekta vadītājai Ivai Sedlih no Horvātijas un tiks izplatīti kā viens no projekta rezultātiem plašākā astoņu valstu sadarbības pētījumā.


  1. novembrī tika atklāta DU UNESCO Katedras Baltijas un Melnās jūras izglītības pētījumu ilgtspējīgai attīstībai konsorcija tīklojuma (BBCC) un žurnāla JTES 16. konference, kas notika Antālijā (Turcijā) līdz 4.novembrim. Tīklojums un JTES žurnāls tika attīstīti pakāpeniski kopš 2000. gada un ir piesaistīts DU UNESCO Katedrai.

  Konferencē piedalījās dalībnieki no Turcijas, Latvijas, Ungārijas, Īrijas, Igaunijas, Vācijas,  Pakistānas, Spānijas, Kanādas, Francijas, Rumānijas, Maķedonijas, Omānas, Jordānijas, Malaizijas un ASV. Konferences sekcijās bija iespēja dalīties izglītības pētījumu pieredzēs par (1) trans-disciplinārās pieejas izmantošanu ilgtspējības un ilgtspējīgas izglītības pētīšanā, (2) trans-disciplinaritātes ietekmi uz institūcijas attīstības kvalitāti un (3) sociālo un kultūras inovāciju attīstību ilgtspējīgas, skolotāju izglītības, augstākās izglītības un ilgtspējības zinātnes attīstības veicināšanas atbalstam.

  Konferencē piedalījās DU pārstāvji no DU UNESCO Katedras tīklojuma Elga Drelinga, Dzintra Iliško, Lolita Jonāne, Larisa Silova un Ilga Salīte. Konferences darba gaitā DU komanda uzrunāja konferences dalībniekus ar (1) apsveikuma uzrunu, (2) stratēģisku ieskatu par DU UNESCO Katedras izglītības/līdzdalības darbības pētījuma posmiem, kuros tika meklēts trans-disciplinārais, pedagoģijas misijas pamatojums un pārorientēšanas nepieciešamība ilgtspējīgas izglītības pētījumu kontekstā, (3) vēsturisku un stratēģisku pārskatu par BBCC un JTES paplašināšanos un pārskatu par DU UNESCO Katedras žurnālu JTES un DCSE attīstību.

  Ar postera prezentāciju konferencē piedalījās DU pedagoģijas doktorantūras studenti Jeļena Fedosejeva, Aleksandrs Boče, Marija Romanova un RTU doktorante Oksana Ivanova.

  Konferences gaitā tika saskaņoti turpmākās tīklojuma darbības virzieni, kurus īstenos BBCC tīklojuma attīstības nolūkos. Nākamās konferences vietai tika piedāvāta Igaunija, Ungārija vai Latvija. Lēmumu par nākamās konferences vietu un laiku nolēma pieņemt novembrī.

  Tika panākta vienošanās par vasaras skolu 2019.gadā, kuru organizēs DU un Augsburgas Universitātes un piedāvās līdzdalību BBCC tīklojuma partneriem. BBCC tīklojuma vasaras skola 2019. notiks Daugavpilī.

  Atbilstoši tradīcijai DU UNESCO Katedra visiem 16. starptautiskās BBCC un JTES konferences dalībniekiem uzdāvināja pēdējo JTES žurnāla numuru.

  Plašāku informāciju var saņemt pie
  DU UNESCO Katedras vadītājas,
  Profesores Ilgas Salītes
  29257455

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading