• A- A A+
 • DU UNESCO katedras ziņas par “DU absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai” sadarbības jauno aktivitāti

  Aktualizēts 24.03.2017 16:02

  DU UNESCO Katedras ziņas par DU absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai sadarbības jaunu aktivitāti, kurā Centrs kopā ar citiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, Somijas un Zviedrijas augstskolu partneriem piedalījās EduBALT projekta seminārā, ko organizēja Upsalas Universitāte (Zviedrija) Baltijas universitātes un SWEDESD programmas ietvaros.

  Projekta seminārs notika Latvijas Universitātes konferenču un atpūtas kompleksā „Ratnieki” no 13. līdz 15. martam. DU absolventu pētījumu un izglītības centru ilgtspējīgai izglītībai pārstāvēja S.Zariņa, L.Jonāne un E.Drelinga.

   Tikšanās ir DU un BSRESD (Baltijas jūras reģiona izglītības ilgtspējīgai attīstībai) sekmīgas sadarbības turpinājums. Kopš 2016.gada maija DU UNESCO Katedrā darbojas  starptautiskā projekta ietvaros  „Vietējais pētījumu un izglītības centrs – ilgtspējīgas izglītības risinājumiem” („Local Researchand Education Hubs-key for sustainability education” (No.CBSSPSF/SC 042015/4)) veidota struktūrvienība  DU absolventu pētījumu un izglītības centrs ilgtspējīgai izglītībai. Centrs ir izveidots kā viens no sešiem Baltijas jūras reģionā un tas ir iekļauts BSRESD (Baltijas jūras reģiona izglītības ilgtspējīgai attīstībai) tīklojumā.

  Šī projekta mērķis – pilnveidot mācībspēku kapacitāti un attīstīt nepieciešamās kompetences ilgtspējīguma principu īstenošanai augstākajā izglītībā. Projekta EduBALT uzmanība ir vērta uz to, kā  efektīvāk pilnveidot pašreizējo mācību/ studiju procesu, lai aptvertu vietējos un reģionālos izaicinājumus un sagatavotu topošos skolotājus izglītības ilgtspējīgai attīstībai nodrošināšanā un UNESCO izvirzīto izglītības mērķu (skat. http://en.unesco.org/sdgs) sasniegšanā.

  DU docētāji kopā ar kolēģiem no Latvijas Universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Liepājas Universitātes, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas, Tallinas Universitātes, Tartu Universitātes un Kauņas Tehnoloģiju Universitātes pieredzes bagātu mentoru vadībā apguva un pilnveidoja pārmaiņu ieviešanas un vadīšanas prasmes, lai pēc tam, izmantojot jauniegūto pieredzi, iedzīvinātu ilgtspējas idejas pedagogu izglītībā un stiprinātu daudzpusīgu sadarbību dažādos līmeņos. Baltijas Universitātes redzējumu par mūsdienu izglītības mērķiem un izaicinājumiem prezentēja un diskusijas  vadīja Dr. Shepherd Urenje no Upsalas Universitātes (Zviedrija), Sinikka Suomalainen no Abo Universitātes (Somija), Rea Raus no Tamperes Universitātes (Somija) un citi izglītības jomas profesionāļi.

  Darba grupās tika diskutēts par gūto pieredzi un nākotnes izaicinājumiem, par ilgtspējīgas attīstības kompetencēm – sistēmisko, stratēģisko un kritisko domāšanu, radošuma un sadarbības prasmju izkopšanu gan starp augstskolu mācībspēkiem, gan šo prasmju attīstību studentiem un skolēniem. Projekta ietvaros darba grupās tika izstrādāti  un apspriesti priekšlikumi gan studiju kursu pilnveidei, gan sadarbības veicināšanai starp reģionālajām augstskolām.

  Pasākuma noslēgumā Latvijas augstskolu pārstāvji vienojās par sadarbības projektu, kura ietvaros paredzēta katra dalībnieka lokālās ilgtspējīguma attīstības veicināšanas pieredzes izpēte un tālākattīstība ceļojošajās darbnīcās. Pirmā Latvijas augstskolu docētāju tikšanās notiks DU UNESCO Katedras rīkotās Doktorantu vasaras skolas ietvaros šī gada augustā  DU studiju un pētniecības centrs „Ilgas ”.  Projektā iecerēts, ka tā būs  atvērta telplaika tīklojuma struktūra, kuras durvis būs atvērtas tiem, kas dara, meklē darāmo sociālo inovāciju radīšanai caur pētījumiem un izglītību ilgtspējīgai.

  Sadarbības projekta rezultāti tiks apkopoti un prezentēti nākamajā EduBALT projekta seminārā, kas notiks 2017. gada rudenī.

  EduBalt projekts tiek īstenots ar Zviedrijas Institūta finansiālu atbalstu.

  DU komandas vārdā izsakām pateicību projekta organizatoriem un kolēģiem par produktīvo darba organizēšanu.

  Papildu informācija:

  Elga Drelinga: elga.drelinga@du.lv

  Lolita Jonāne: lolita.jonane@du.lv

  Sandra Zariņa: sandra. zarina@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Jūlijs >
  27 28 29 30 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading