• A- A A+
 • DU UNESCO/UNITWIN katedrā izveidota struktūrvienība “DU absolventu pētījumu un izglītības centrs ilgtspējīgai izglītībai”

  Aktualizēts 08.06.2016 13:55

  Baltijas jūras valstu Padomes projekta “Vietējais pētījumu un izglītības centrs – ilgtspējīgas izglītības risinājumiem” („Local Research and Education Hubs-key for sustainability education” (No. CBSSPSF/SC 042015/4)) ietvaros Daugavpils Universitātē atklāts “DU absolventu pētījumu un izglītības centrs ilgtspējīgai izglītībai”. Projekta partneri ir LAPAS (Latvija), SWEDESD (Zviedrija), DU UNESCO/UNITWIN Katedra (Latvija), Mūžizglītības centrs Åbo Akadēmiskajā Universitātē (Somija), Statera (Igaunija), Labdarības informāciju centrs „GreenDossier” (Ukraina). Projekta īstenošana maijā tika pabeigta ar sešu vietējo pētījumu un izglītības centru ilgtspējīgai izglītībai izveidošanu, kas  darbosies Baltijas jūras reģiona izglītības ilgtspējīgai attīstībai tīklojuma (BSRESDN) stratēģijas īstenošanā. Daugavpils Universitātē projektu īstenoja UNESCO/UNITWIN katedra sadarbībā ar Izglītības un vadības fakultāti un Ilgtspējīgas izglītības centru.

  DU Vietējais pētījumu un izglītības centrs – ilgtspējīgas izglītības risinājumiem tika veidots kā DU absolventu pētījumu un izglītības centrs ilgtspējīgai izglītībai.

  Centra darbība tika uzsākta ar darbnīcas izveidošanu, kurā tika uzsākta ilgtspējīguma parādības identificēšana, vajadzības saprast tās dziļāko būtību un personīgās saistības ar to noskaidrošana. Darbnīcas nodarbībās tika savienots klātienes darbs ar viedokļiem, kurus izteica dalībnieki, kas iesaistījās diskusijā ar e-saziņas līdzekļiem. Vispārizglītojošo izglītības iestāžu skolotāji, valsts pārvaldē un citās sabiedriski nozīmīgās jomās strādājošie DU absolventi un viņu atbalstītāji diskutēja par problēmām izglītībā un kopīgi meklēja iespējas ilgtspējīgas izglītības izdzīvošanai un tās attīstības uzturēšanai pašreizējos apstākļos. Diskusijas gaitā tika apzinātas ne-ilgtspējīguma pazīmes sabiedrībā, tika domāts par izglītības procesa kvalitāti, izglītības pieejamību, sociālo vidi izglītības iestādēs, uzsvērta sadarbības nozīme uz ilgtspējīgu attīstību orientētā izglītībā un apspriesti pedagoga profesijas un sabiedrības izaicinājumi ne-ilgtspējīguma pārvarēšanai.

  Kopīga darba rezultātā tika izstrādāta “DU absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai” koncepcija. Tā paredz, ka izveidotajā centrā DU/DPU/DPI absolventi, darbinieki un visi DU atbalstītāji varēs iesaistīties uz pašu dalībnieku interesi balstītos pētījumos un meklēt idejas ilgtspējīgas izglītības izdzīvošanai un tās attīstības uzturēšanai. Pētījumu un darbnīcas organizēšanai tiks izmantots līdzdalības darbības pētījums, kas paplašināsies kā atvērts tīklojums. Ir iecere darbnīcu attīstīt kā paraugu, kas varētu attīstīties kā vietējo pētījumu un izglītības centru darbnīcu tīklojums, kuras veidos DU absolventi.

  DSC_7094

  DSC_7096

  Projekta koordinatore:
  profesore Ilga Salīte
  DU UNESCO/UNITWIN katedras vadītāja
  e-pasts: ilga.salite@du.lv

   „DU absolventu pētījumu un izglītības centra ilgtspējīgai izglītībai” vadītāja:
  Elga Drelinga
  e-pasts: elga.drelinga@du.lv

  Projekta „Vietējais pētījumu un izglītības centrs – ilgtspējīgas izglītības risinājumiem” dalībnieces:
  Dzintra Iliško
  e-pasts: dzintra.ilisko@du.lv

  Sandra Zariņa
  e-pasts: sandra.zarina@du.lv

  Laima Āboliņa
  laima.abolina@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading