• A- A A+
 • Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātes pieredzes stāsts

  Aktualizēts 23.03.2020 12:44

  Kristīna Aksjuta

  Daugavpils Universitāte, Latvija, zinātniskais asistents

  Māris Nitcis

  Daugavpils Universitāte, Latvija, ĢIS speciālists

  Mindanao Universitāte (The Mindanao University), Filipīnas

  Vispārējā personāla mobilitāte, 10.03.2020. – 16.03.2020.

   

  Mobilitātes ietvaros uzņemošā augstskola izveidoja pārdomātu programmu, kuras laikā bija iespēja iepazīties un sadarboties gan ar zinātniskajiem darbiniekiem, gan ar studentiem.

  Pirmajās dienās bija iespēja piedalīties Mindanao Universitātes organizētajā lekcijā. Kuras laikā varēja iepazīsties ar vairākiem pētījumiem, ko veic universitātes studenti.

  Visinteresantākā un pieredzei bagātāka mobilitātes daļa bija četru dienu ilgā ekspedīcija, kurā piedalījās vairāku bioloģijas apakšnozaru pārstāvji, no Latvijas un Mindanao universitātes. Šādās ekspedīcijās iegūtā pieredze un zināšanas tropisko mežu bioloģiskajā daudzveidībā dod iespēju paplašināt redzes loku bioloģijas nozarē un jaunu ideju veicināšana jauniem pētījumiem starpdiscipinārās nozarēs (piemēram, ģeogrāfiskajās informācijas sistēmās).  Ekspedīcijas laikā iegūtā pieredze un zināšanas ļauj tālāk ne tikai jaunai sadarbībai starp dažādām valstīm, bet arī nostiprina un atjauno sadarbību pētījumos starp savas universitātes kolēģiem.

  Mobilitātes laikā bija arī iespēja uzzināt un gūt pieredzi dabas aizsardzības nozares jomā. Komunicējot ar Mindanao universitātes pētniekiem un piedaloties semināros, ļāva izprast, kā notiek un kāda ir valsts nostāja bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

  Lielākie izaicinājumi, gatavojoties šai mobilitātei, bija sevis morāla sagatavošanās tam, ka būs jāpavada vairākas dienas tropu lietusmežos, kur ir daudz dzīvībai bīstamu faktoru un slimību, kā arī fakts, ka nekad neesi saskāries ar Āzijas kultūru un nezini ko no tās sagaidīt.

  Pasākumu kalendārs

  < Marts >
  27 28 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading