• A- A A+
 • ERASMUS+ PIEREDZES STĀSTS

  Aktualizēts 23.03.2020 12:13

  Vārds, uzvārds Uldis Valainis
  Vecums 37
  Dzimums Vīrietis
  Nosūtošā augstkola Daugavpils Universitāte
  Darbības joma augstskolā Dabaszinātnes – bioloģija
  Mobilitātes valsts Filipīnas
  Uzņemošā institūcija The University of Mindanao
  Pieredzes apmaiņas veids Apmācības
  Mobilitātes perioda ilgums 10/03/2020 – 16/03/2020

  Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departaments  sadarbojas ar Mindanao Universitāti jau vairākus gadus. Kolēģu pozitīvās atsauksmes par Mindanao Universitāti un Filipīnām iedrošināja arī mani pieteikties Erasmus+ programmai, lai apmeklētu šo tālo valsti. Ņemot vērā, ka viens no maniem pētījumu virzieniem ir saistīts ar bioloģiskās daudzveidības izpēti un saglabāšanu, tad Filipīnas ir viena no valstīm, kuru es jau sen esmu vēlējies apmeklēt.

  Daugavpils Universitātes delegācija apmeklē Mindanao Universitātes Koleopteroloģisko pētījumu centru

  Filipīnu tropu meži ir uzskatāmi par vienu no bioloģiskās daudzveidības ziņā bagātākajām teritorijām pasaulē. Neskatoties uz šīs teritorijas nozīmību pasaules mērogā, Filipīnu lietus meži ir ļoti apdraudēti, tāpēc pasaules biodaudzveidības pētnieki steidz izpētīt to, kas vēl nav iznīcināts, kā arī sniegt ieguldījumu unikālo dabas vērtību saglabāšanā. Šo mērķu vadīti pētījumus Filipīnās īsteno arī Daugavpils Universitātes pētnieki, sadarbojoties ar vietējiem dabas aizstāvjiem un bioloģiskās daudzveidības pētniekiem no Mindanao Universitātes.

  Tropu mežs Merilogas mežu rezervātā (Marilog Forest Reserve)

  Speciāli Daugavpils Universitātes pētnieku grupas vizītei, kolēģi no Mindanao Universitātes bija ieplānojuši kopīgu vairāku dienu ekspedīciju uz tropu mežiem Merilogas mežu rezervātā (Marilog Forest Reserve). Piedalīšanās ekspedīcijā bija unikāla pieredze. Ekspedīcijas ietvaros papildināju savas zināšanas par tropu reģiona floru un faunu, kā arī apguvu jaunas lauka pētījumu metodes. Ekspedīcijas laikā tika ievākts apjomīgs materiāls DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta zinātniskajām kolekcijām. Ekspedīcijas laikā iegūtos datus pēc to apkopošanas plānots publicēt kādā no starptautiski indeksētiem zinātniskajiem izdevumiem.

  Erasmus+ projekta ietvaros uzsāktā sadarbība ar Mindanao Universitāti noteikti turpināsies un rezultēsies kopīgos projektos, ekspedīcijās un zinātniskajās publikācijās. Erasmus+ ir ļoti nozīmīgs finansēšanas instruments, kas veicina sadarbību starp daudzu valstu zinātniekiem un studējošajiem, tādēļ rekomendēju šo iespēju izmantot arī citiem!

  Pasākumu kalendārs

  < Marts >
  27 28 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading