• A- A A+
 • ERASMUS+ PIEREDZES STĀSTS

  Aktualizēts 23.03.2020 11:45

  Vārds, uzvārds Arvīds Barševskis
  Vecums 54
  Dzimums Vīrietis
  Nosūtošā augstkola Daugavpils Universitāte
  Darbības joma augstskolā Dabaszinātnes – bioloģija
  Mobilitātes valsts Filipīnas
  Uzņemošā institūcija The University of Mindanao
  Pieredzes apmaiņas veids Docēšana
  Mobilitātes perioda ilgums 10/03/2020 – 16/03/2020
  Daugavpils Universitātes delegācija kopā ar Mindanao Universitātes prezidentu Guillermo P. Torres

  Jau vairāku gadu garumā Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departaments sadarbojas ar Mindanao Universitāti. Erasmus+ iepriekšējo mobilitāšu rezultātā ir izveidots starptautisks tīklojums PhilColNet, kopīgi izveidots jauns zinātniskais žurnāls Journal of Tropical Coleopterology, bet Mindanao Universitātē izveidots Vaboļu pētīšanas centrs, kura darbinieki un studenti ir bijuši vairākos apmaiņas braucienos Daugavpils Universitātē, lai pārņemtu mūsu zinātnieku pieredzi. Arī Mindanao Universitātes 4 bioloģijas studenti bija ieradušies DU, lai padziļināti mācītos koleopteroloģijas kursus.

  Mana uzstāšanās ar lekciju Mindanao Universitātē

  Savukārt, DU biologi vairākkārt ir devušies mobilitātes uz Mindanao Universitāti, lai apgūtu praktiskas iemaņas un jaunas metodes pētījumu veikšanai tropiskajos lietus mežos, kas pasaulē ir ļoti apdraudēti. Turklāt Filipīnas ir lieliska vieta, kur to darīt, jo valsts ir salu arhipelāgs ar vienu no lielākajām bioloģiskajām daudzveidībām pasaulē un vienlaicīgi – viens no pasaules karstākajiem biodaudzveidības punktiem. Pēc Mindanao Universitātes uzaicinājuma labprāt devos mobilitātē uz šo universitāti, kur kā uzaicinātais lektors nolasīju lekciju, uz to bija aicināti augstskolu mācībspēki, studenti un citi interesenti, kuru darbs saistīts dabaszinātņu pasniegšanu vai studijām. Es stāstīju par to, kā vaboles kā bioindikatorus var izmantot dabisku meža biotope izdalīšanai un turpmākai aizsardzībai. Pēc lekcijas bija diskusijas un tās satura apspriešana. Esmu gandarīts, ka šī lekcija izsauca tik interesantas diskusijas, jo Latvijā aprobētā pieredze dabisko meža biotope izdalīšanā, izmantojot bioindikatoru metodi Filipīnās līdz šim nav pielietota. Izdevās nodibināt virkni jaunu kontaktu ar citām Filipīnu universitātēm, ko varēs izmantot sadarbības paplašināšanai ar šo valsti.

   

  Diskusijas pēc manas lekcijas

   

  Daugavpils Universitātes delegācija apmeklē Mindanao Universitātes Koleopteroloģisko pētījumu centru

  Man bija iespēja piedalīties nodarbībās ar Mindanao Universitātes bioloģijas studentiem, kurās studenti apguva vietējo vaboļu faunu. Filipīniešu kolēģi izmantojas speciāli izstrādātas darba lapas, kuras studentiem vajadzēja aizpildīt, nosakot sugas, ieskaitot attiecīgās vaboles izkrāsošanu. Līdzīga veida uzdevumus noteikti var pārnest arī DU zooloģijas nodarbībās. Es stāstīju studentiem par vietējām endēmajām sugām, to nozīmi un nepieciešamību aizsargāt. Nodarbības notika arī dabā, turpat Mindanao Universitātes pilsētiņā, kur ir saglabājušies tropisko mežu fragmenti, kur es rādīju vietējās sugas, to pētījumu metodes.

  Nodarbībā ar Mindanao Universitātes bioloģijas studentiem stāstu par Filipīnu endēmiskajām vabolēm

  Speciāli Daugavpils Universitātes pētnieku grupas vizītei, kolēģi no Mindanao Universitātes bija ieplānojuši kopīgu vairāku dienu ekspedīciju uz tropu mežiem Merilogas mežu rezervātā (Marilog Forest Reserve). Piedalīšanās ekspedīcijā bija unikāla pieredze. Ekspedīcijas ietvaros papildināju savas zināšanas par tropu reģiona floru un faunu, kā arī apguvu jaunas lauka pētījumu metodes. Ekspedīcijas laikā tika ievākts apjomīgs materiāls DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta zinātniskajām kolekcijām. Ekspedīcijas laikā iegūtos datus pēc to apkopošanas plānots publicēt kādā no starptautiski indeksētiem zinātniskajiem izdevumiem. Kopumā tika novadītas 5 nodarbības. Mobilitātes vizītes programma tika izpildīta pilnībā.

  Erasmus+ projekta ietvaros uzsāktā sadarbība ar Mindanao Universitāti noteikti turpināsies un rezultēsies kopīgos projektos, ekspedīcijās un zinātniskajās publikācijās. Erasmus+ ir ļoti nozīmīgs finansēšanas instruments, kas veicina sadarbību starp daudzu valstu zinātniekiem un studējošajiem, tādēļ rekomendēju šo iespēju izmantot arī citiem!

  Diskusijas ar vietējiem studentiem turpinās pat pēc lekcijas

  Pasākumu kalendārs

  < Marts >
  27 28 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading