• A- A A+
 • “Humanitārā akadēmija jauniešiem” uzsāk 6. studiju gadu

  Aktualizēts 15.11.2015 09:46

  Jau sesto gadu DU Humanitārā fakultāte realizē interešu izglītības skolas „Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) nodarbību programmu „Latvijas jauniešu intelekts – Latvijas nākotnei” ar mērķi rosināt jauniešos interesi par humanitāro jomu un popularizēt humanitāro zinātņu studijas. HAJ 6. studiju gads tika atklāts 2015. gada 10. oktobrī.  HAJ vadītāja prof. Maija Burima savā uzrunā hajiešiem atzinīgi novērtēja jauniešu izvēli padziļināti interesēties par humanitārajām zinātnēm, akcentējot to nozīmību viņu personības intelektuālajā izaugsmē un nākotnes karjeras izvēlē.

  13804-15235-nPirmo HAJ nodarbību „Jāņa Rokpeļņa radošā virtuve” vadīja 2015. gada jubilārs – Jānis Rokpelnis, kas jauniešiem prezentēja priekšlasījumu par literatūras procesa savdabību kultūrvēsturisko norišu kontekstā, literatūras saistību ar citiem kultūras veidiem un mākslas žanriem. Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada iespaidā Jānis Rokpelnis stāstīja par Raiņa dzejas un dramaturģijas poētiku, simbolu valodu, personības un mākslinieciskās izteiksmes simbiozi tekstā. Dzejnieks raksturoju savu radošo laboratoriju un dalījās nozīmīgākajos mākslinieciskajos impulsos, iezīmēja savas daiļrades saistību ar rietumu modernismu, atklāja nezināmus faktus par savu un citu rakstnieku problēmām ar cenzūru padomju laikā. Jānis Rokpelnis pievērsās jautājumam par autora un redaktora sadarbības nozīmīgumu grāmatas tapšanas laikā, apskatīja latviešu mūsdienu rakstniecības spilgtākās norises un personības.

  Noslēgumā Jānis Rokpelnis lasīja dzejoļus no sava jaunā dzejoļu krājuma “Post factum”. Klātesošajiem bija interesanti uzzināt, kāpēc dzejnieka mīļākā krāsa ir pelēkā un kāda ir viņa attieksme pret krāsu poētikas izmantojumu. Rosinoša izvērtās arī dzejnieka diskusija ar auditoriju. Tajā dzejnieks demonstrēja savu kultūrvēsturnieka erudīciju, apcerēja attieksmi pret vispārcilvēciskiem jautājumiem: dzīvība, nāve, pārejošais un paliekošais radošas personības darbā, paužot konsekventu viedokli, ka dzejas teksta svarīgākā funkcija – atstāt paliekošu estētiski emocionālo iespaidu.

  Otrajā nodarbībā – „Studēt Franciju un studijas Francijā: iespējas un izaicinājumi” jaunieši tikās ar Svešvalodu katedras vadītāju lekt. Sergeju Poļanski, Svešvalodu katedras vieslektoru Simenū Morisu (Symenouh Maurice) un studiju programmas Angļu filoloģija (ar franču val.) 3. studiju gada studējošo, HAJ absolventi Ilonu Anaņko. Nodarbības laikā tika iepazītas Francijas studiju iespējas. Ilona Anaņko stāstīja par ERASMUS mobilitātes laikā Žila Verna Pikardijas universitātē Francijā gūtajiem studiju iespaidiem un iepazīšanos ar Francijas sabiedrību un kultūru. DU HF vieslektors no Francijas, Simenū Moriss (Symenouh Maurice) prezentēja savu karjeras veidošanās ceļu, detalizētāk izklāstot izglītības iespējas Francijā. Nodarbības izskaņā jaunieši franciski apguva virkni sarunvalodas funkcionālo konstrukciju, kas, kā norādīja S. Poļanskis, ir pamats veiksmīgai adaptācijai Francijā.

  2015./2016. studiju gada nodarbību grafiks – šeit

  Interešu izglītības skola „Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau sesto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. „Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Kopumā pirmo 5 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 566 jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmuši 311 jaunieši. Šogad HAJ pieteikušies 80 jaunieši no Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Krāslavas, Preiļiem, Špoģiem, Sventes un Vitebskas (Baltkrievija).
            
  „Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori  un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:

  5696-6318-m12422-13718-m
  Papildu informācija:

  t.: 654 24238, 27199046
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook 

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading