• A- A A+
 • IVF studējošie un vieslektore piedalījās nacionālajā forumā „Neformāls un atzīts”

  Aktualizēts 22.11.2016 14:45

  dsc056789. un 10. novembrī Jūrmalā notika nacionālais forums „Neformāls un atzīts”. Forumu organizēja JSPA sadarbībā ar biedrību „Līdzdalības platforma” un nodibinājumu „Baltijas Reģionālais fonds”. Tas risinājās Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros.

  Forumā piedalījās 250 dalībnieki no visas Latvijas. To skaitā arī Daugavpils Universitātes vieslektore Viktorija Kozlovska un profesionālā maģistra studiju programmas 1. studiju gada studentes Diāna Balalaikina, Linda Pūdāne un Rasma Svikle.

  Forumā tika diskutēts par to, kā veicināt izpratni par jaunatnes darba lomu jauniešu kompetenču attīstīšanā. Tika meklēti risinājumi kā attīstīt starpnozaru sadarbību, lai tiktu atzītas neformālajā izglītībā iegūtās kompetences. Risinājās aktīvas diskusijas par youthpass, tās lomu, kritērijiem un ieviešanu nacionālajā līmenī. Jāpiebilst, ka youthpass ir instruments, kā dalībnieki, kas piedalās programmas “Erasmus+ Jaunatne darbībā” projektos, var aprakstīt savus veiktos darbu un mācīšanās pieredzi. Radās arī konkrētas idejas par risinājumiem jaunatnes darba popularizēšanai Latgales reģionā un arī Daugavpilī.

  Par saviem iespaidiem no foruma dalās Linda Pūdāne: „Forums man deva iespēju vairāk iepazīties ar neformālo izglītību un youthpass, kā arī iespēju iepazīties ar citiem cilvēkiem, kuri darbojas jaunatnes jomā, gūt pieredzi, diskutējot par aktuāliem jautājumiem izglītībā, karjerā un darbā ar jauniešiem. Piedaloties diskusijās par neformālajā izglītībā iegūto prasmju un kompetenču atzīšanu darba tirgū, par dokumenta izstrādi, kas to apliecinātu, sastapāmies ar to, cik šāds apliecinājums ir nepieciešams un cik daudz iespējams iemācīties neformālā veidā, kā arī cik daudz vēl darāmā, lai nonāktu līdz atzītam apliecinājumam. Strādājot grupās sapratām, ko mēs paši varam darīt jau tagad, lai virzītu neformālās izglītības atzīšanu.”

  Paldies foruma organizatoriem par iespēju piedalīties, dalīties idejās un iegūt jaunu pieredzi! Popularizēsim un attīstīsim jaunatnes darbu arī turpmāk!

  Materiālu sagatavoja: profesionālā maģistra studiju programmas „Karjeras konsultants un jaunatnes lietu speciālists” 1.studiju gada studējošā Rasma Svikle

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading