• A- A A+
 • Noslēgusies DU UNITWIN/UNESCO katedras rīkotā Vasaras skola

  Aktualizēts 24.08.2017 15:42

  2017. gada 17. un 18. augustā DU Studiju un pētniecības centrā ”Ilgas” notika DU UNESCO katedras rīkotā Vasaras skola. Tā tika organizēta sadarbībā ar Daugavpils Universitātes UNESCO katedras Centru “DU absolventu pētījumu un izglītības centrs ilgtspējīgai izglītībai”, Ilgtspējīgas izglītības centru, Izglītības un vadības fakultāti, Zviedrijas vēstniecību, Vidzemes Augstskolu, Valsts pētījumu programmu 5.2. „Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai – jaunas pieejas ilgtspējīgas zināšanu sabiedrības veidošanai (EKOSOC-LV)”, Baltijas universitātes un SWEDESD programmas ietvaros Upsalas Universitātes (Zviedrija) īstenoto projektu EduBALT.

  Vasaras skolas nodarbībās piedalījās 30 dalībnieki: pārstāvji  no Upsalas universitātes (Zviedrija), Tartu universitātes (Igaunija), Černigovas universitātes (Ukraina), Latvijas Lauksaimniecības Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Daugavpils Universitātes, Daugavpils Valsts tehnikuma, Jēkabpils agrobiznesa koledžas un DU doktora studiju programmu doktoranti.

  Vasaras skolas vieslektors Upsalas universitātes  profesors   Franss Lenglets globālo problēmu kontekstā rosināja aizdomāties par mūsu kā civilizācijas nākotni, ilgtspējīgu un neilgtspējīgu rīcību lokālā un globālā mērogā, UNESCO akceptētajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem, to apzināšanu, kā arī kvalitatīvas izglītības satura un metodikas lomu to īstenošanā. Savukārt DU UNESCO katedras profesore I. Salīte pievērsa klātesošo uzmanību darbības pētījumiem par ilgtspējīguma parādību, kas pēc savas būtības ir kompleksa, un tās izpētei plašākā sadarbības un partnerattiecību vienībā ar holistisku (trans-disciplināru) skatījumu uz pētāmo parādību jaunu perspektīvu. Ilgtspējīgas izglītības centra profesore Dz. Iliško  klātesošajiem prezentēja Ilgtspējīgas izglītības centra žurnālu Journal of Teacher Education for Sustainability (pieejams: http://www.ise-lv.eu/publications.php?show=39&pub=3), kas tiek izdots kopš kopš 2001. gada, un iedrošināja gan smelties idejas savam darbam, gan dalīties ar savu ilgtspējīguma parādības pētījumu rezultātiem un redzējumu, kļūtstot par žurnāla raksta autoriem un dod savu ieguldījumu ilgtspējīguma veicināšanai. Grupu diskusijās tika apzināti iespējamie vasaras skolas dalībnieku sadarbības veidi, atsevišķas kompleksas  izglītības problēmas un  iespējas iesaistīties to dziļākā izpētē.

  Dalībnieki atzīmēja, ka Vasaras skola ir bijusi nozīmīga. Lūk, dažas atziņas par ieguvumiem: „Spēka sajūta kopībā”, „Process of creation”, „Viena galva gudra, divas gudrākas”, „Hope”, „Ļoti labas sajūtas, daudz jaunu ideju, kontaktu”, „Pieredzes apmaiņa”, „Ideju ģenerēšana dažādībā”, „Mūžu dzīvo, mūžu mācies, iedvesmojies un sadarbojies”, „Sadarbība ved uz izvirzīto mērķi!”, „Prasme produktīvi sadarboties viens no ilgtspējības pamatelementiem!”, „Pozitīva savstarpējā atkarība”, „Enerģija visam gadam”.

  Kopīgs darbs un atpūta deva jaunas idejas un iedvesmu, jauno studiju/ mācību gadu uzsākot.

  Papildu informācija:
  Ilga  Salīte ilga.salite@du.lv
  Elga Drelinga: elga.drelinga@du.lv
  Lolita Jonāne: lolita.jonane@du.lv
  Sandra Zariņa: sandra. zarina@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Maijs >
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading