• A- A A+
 • Notika 3. zinātniski praktiskais seminārs ”Latgales reģions ceļā uz viedu attīstību: EKOSOC-LV projekta rezultāti”

  Aktualizēts 18.10.2017 14:36

  Š.g. 4. oktobrī notika 3. zinātniski praktiskais seminārs ”Latgales reģions ceļā uz viedu attīstību: EKOSOC-LV projekta rezultāti”.

  Šis seminārs ir viens no pasākumiem, kas tiek organizēts Valsts pētījumu programmas „Tautsaimniecības transformācija, gudra izaugsme, pārvaldība un tiesiskais ietvars valsts un sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai – jaunas pieejas ilgtspējīgas zināšanu sabiedrības veidošanai (EKOSOC-LV) 5.2.3 apakšprojekta „Latvijas lauku un reģionālās attīstības procesi un iespējas zināšanu ekonomikas kontekstā ietvaros.

  Semināra mērķis ir informēt sabiedrību par EKOSOC-LV projekta mērķiem, gaitu un iegūtajiem rezultātiem, kā arī diskutēt par viedās attīstības iespējām Latgales reģionā un atsevišķās pašvaldībās, apzināt līdz šim veiktās aktivitātes un vajadzības projekta interešu jomā.  Semināra gaitā tiks prezentēti rezultāti un diskutēts par kopīgu pētījuma platformu, kas būtu noderīga arī vietējām pašvaldībām, lai kvalitatīvi sasniegtu izvirzītos mērķus.

  Informāciju par projekta norisi sniedza Valsts pētījumu programmas pētnieki no Daugavpils Universitātes. Par viedās attīstības indeksu Latgales novados informēja Inta Ostrovska un Elita Jermolajeva. Viktorija Šipilova stāstīja par uzņēmējdarbības analīzes rezultātiem lauku teritorijās un labās prakses piemēriem uzņēmējdarbībā.  Viedās attīstības kvalitatīvā novērtējuma rezultātus Latgalē prezentāja Ludmila Aleksejeva. Latgales reģiona uzņēmumu veiksmes stāstus stāstīja arī paši uzņemēji. Īpašs paldies par ievesmojošajiem piemēriem Lienei Leikumai-Rimicānei un Aleksejam Homutiņinam.

  Semināru kupli apmeklēja Daugavpils Universitātes studējošie no dažādām studiju programmām, kuriem bija interesanti uzzināt informāciju par jaunākajiem pētījumiem, kā arī klausīties par jauno un veiksmīgo uzņēmēju pieredzi.

  Semināra noslēgumā notika diskusija ar uzņēmējiem, pašvaldību un citu organizāciju pārstāvjiem  par iegūtajiem rezultātiem un Latgales reģiona novadu viedās attīstības iespējām.

  Papildu informācija:                                                                                                                        
  Inta Ostrovska, DU HSZI docente
  E-pasts” inta.ostrovska@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Oktobris >
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading