• A- A A+
 • Notika “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 2015./2016. st. g. izlaidums

  Aktualizēts 17.05.2016 11:47

  2016. gada 14. maijā notika Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes (HF) interešu izglītības skolas “Humanitārā akadēmija jauniešiem” (HAJ) 6. studiju gada izlaidums.

  Pirmo nodarbību „Humanitārā izglītība kā universālu prasmju garants darba tirgū” vadīja literatūrzinātniece, žurnāliste, dzejniece, Dr. philol. Linda Kilevica. Lektore pievērsās humanitārās izglītības daudzveidīgajam pielietojumam darba tirgū, akcentēja dažādās iespējas, ko humanitāri izglītots cilvēks var izmantot savas karjeras veidošanā. L. Kilevica lauza stereotipu par humanitārām prasmēm kā vienmuļu nodarbi. Balstoties daudzpusīgajā filoloģijas izmantošanas pieredzē, nodarbības vadītāja aizrautīgi stāstīja par filoloģijas un kultūrvēstures zināšanu izmantošanu praksē. Nodarbības beigās jaunieši lektorei uzdeva jautājumus un aktīvākie saņēma dāvanas no laikraksta „Latgales Laiks”.

  Otro nodarbību Mūsdienu latviešu literatūra mūsdienu jauniešiem” vadīja DU HF Latviešu literatūras un kultūras katedras vadītāja, Dr. philol., doc. Rudīte Rinkeviča. R. Rinkeviča iepazīstināja ar mūsdienu latviešu un ārzemju jauniešu literatūras tendencēm, aktualizēja populārākos jauniešu sarakstītos literāros darbus. Lektore norādīja, ka jaunākā literatūra pievēršas jauniešiem svarīgiem jautājumiem – jūtām, komunikācijai, sociālām problēmām. Jaunieši atzina, ka R. Rinkevičas lekcijā gūtā informācija mudina izlasīt prezentētās grāmatas.

  Pēc nodarbības sākās HAJ izlaidums un sertifikātu izsniegšana. Šogad HAJ bija pieteikušies 80 jauniešu no Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Krāslavas, Preiļiem, Špoģiem, Sventes un Vitebskas (Baltkrievija), un kopumā HAJ piektās sezonas noslēgumā par vismaz 50% lekciju apmeklējumu studiju gada laikā sertifikātus saņēma 43 jaunieši.

  Anketās par HAJ iespaidiem 7 no akadēmijas beidzējiem, kas ir 12. klases skolēni, norādīja, ka plāno studēt DU. Savukārt daudzi 10. un 11. klases jaunieši plāno apmeklēt akadēmiju arī nākamgad.

  Nodarbību noslēgumā aizpildītajās anketās par HAJ darba vērtējumu izteiktie viedokļi liecina, ka akadēmijas dalībniekiem gada laikā bijis daudz jaunu iespaidu. Jaunieši raksta, ka viņus uzrunāja „brauciens uz Berķeneli”, „lekcijas, ko lasīja dzejnieki un rakstnieki”, „norvēģu valodas lekcija ar Snorre Karkkonenu-Svensonu”, „Maijas Burimas lekcija par literatūru”, „patika HAJ, jo es ieguvu jaunus draugus”, „ļoti patika ķīniešu valoda”, „Kārlis Vērdiņš, jo man ļoti patīk lasīt dzejoļus”.

  Daudz atzinības vārdu veltīts pasniedzēju darbam: „vienmēr bija interesanti, atjautīgi un entuziasma pilni pasniedzēji ar neapšaubāmām zināšanām”, „ļoti patika satikt jaunus, interesantus cilvēkus, kuri dzīvē ir sasnieguši daudz”, „lieliskas ir lekcijas ar vieslektoriem”.

  Anketās uzskaitīti HAJ jauniešu ieteikumi un novēlējumi: „novēlu attīstīties arī turpmāk”, „paldies par lielisku iespēju paplašināt savu redzesloku”, „lai lekcijas ir ar rozīnīti”, „paldies par jauki pavadīto laiku”, „novēlu jums, lai HAJ nekad nebeigtos”, „turpināt piedāvāt plašu svešvalodu lekciju klāstu”, „iepazīstiniet ar jaunāko latviešu kultūrvidē”, „paldies par lielisko pieredzi”, „paldies par sirsnību un iedvesmu”.

  HAJ vadītāja profesore Maija Burima ir pateicīga visiem HF docētājiem un vieslektoriem, kas lasīja lekcijas un vadīja nodarbības jauniešiem. Kopā mēs popularizējam humanitārās zināšanas un piesaistām potenciālos studentus HF studiju programmām. Lielu atbalstu HAJ nodarbību norisē sniedza tās koordinatore Eva Kasparenoka un HF brīvprātīgie studenti.

  HAJ programmu „Latvijas jauniešu intelekts – Latvijas nākotnei” finansiāli atbalstīja Amerikas Latviešu apvienības Kultūras Fonds.

  Uz tikšanos rudenī DU studentu vai HAJ 7. darbības gada klausītāju statusā!

  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:

  5696-6318-m-150x150  12422-13718-m146347415512882

  Papildu informācija:

  tālr.: 654 24238, 27199046

  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading