• A- A A+
 • Notika “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 6. studiju gada 4. tikšanās reize

  Aktualizēts 20.01.2016 10:02

  14210-15671Pirmo nodarbību –  “Jaunākā latviešu dzeja” vadīja dzejnieks, literatūrzinātnieks, Dr. philol. Kārlis Vērdiņš. Dzejnieks kopā ar jauniešiem pievērsās latviešu jaunākās dzejas autoru daiļrades analīzei. K. Vērdiņš aktīvi iesaistīja jauniešus dzejas lasīšanā, kopīgi eksperimentējot ar dzejas ritmu un noskaņu atkarībā no lasītāju balss tembra un intonācijas.  Dzejas lasījumu un analīzes laikā izvērsās diskusijas par jēgas, nozīmes un funkciju mūsdienu latviešu lirikā, K. Vērdiņš akcentēja jaunākās latviešu dzejas intertekstualitāti. Jauniešus ieinteresēja dzejoļu pieraksta tehniskais risinājums un atveides forma, kas, kā atzina Kārlis Vērdiņš, ir šobrīd aktuāla latviešu dzejas tendence. Nodarbības noslēgumā K. Vērdiņš auditorijai nolasīja savus dzejoļus no jaunākā krājuma „Pieaugušie”.

  Otro nodarbību “Sarunas par zviedru ģimeni” vadīja DU HF prodekāne, HSZI pētniece Dr. philol. Ilona Ļaha un Svešvalodu katedras lektore, Mg. philol., Mg. paed. Aija Jakovele. Nodarbības vadītājas aizraujošā veidā stāstīja par zviedru ģimenes īpatnībām, uzsverot to nacionālo un sociālo nozīmi. Jaunieši apguva ar ģimeni saistītu leksiku zviedru valodā. I. Ļaha un A. Jakovele informēja par ārpusstudiju aktivitātēm, kurās ik gadu piedalās DU HF studiju programmas „Filoloģija” (ar zviedru valodu) studējošie.  Zviedru valodas studiju iespēju plašo piedāvājumu papildināja HAJ absolvenšu, DU HF studiju programmas „Filoloģija” (angļu filololoģija ar zviedru valodu) studējošo Annas Karlo un Signes Seiles sagatavotā prezentācija, kurā viņas stāstīja par dalību Zviedrijas kultūrai veltītajos tematiskajos pasākumos, Lūcijas dienā, braucieniem uz Zviedrijas Karalistes vēstniecību, kā arī zviedru valodas zināšanu priekšrocībām karjeras veidošanā.

  Jauniešu interešu izglītības skola “Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau sesto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. “Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Kopumā pirmo 5 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 566 jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmuši 311 jaunieši. Šogad DU Humanitārajā fakultātē studijas uzsāka 5 HAJ absolventi, Humanitārās fakultātes „Zināšanu ābola” pasākumā saņemot “Pateicību par uzticību Humanitārajai fakultātei”.

  “Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori  un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

  HAJ darbību atbalsta:

  12422-13718-m

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 27199046
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading