• A- A A+
 • Notika “Humanitārās akadēmijas jauniešiem” 6. studiju gada 5. nodarbība

  Aktualizēts 17.02.2016 16:13

  HAJ_22016. gada 13. februārī notika 2015./2016. studiju gada 5. tikšanās reize. Pirmo nodarbību – “Soli pa solim: latviešu tautas tradīcijas gaitas Sietlā, ASV” vadīja Vašingtonas Universitātes (ASV) doktorante Indra Ekmanis. I. Ekmanis iepazīstināja HAJ jauniešus ar pēckara gados uz ASV emigrējušo latviešu dzīvesstilu, tradīcijām un pasākumiem. Tika raksturotas biedrības un asociācijas, kas uztur saikni ar Latviju. Jauniešiem bija interesnti vairāk uzzināt par Amerikas latviešu apvienības (ALA) darbību. Jaunieši atpazina ALAs zīmolu un izteica lielu pateicību par to, ka šī organizācija atbalsta Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes „Humanitārās akadēmijas jauniešiem” darbību. I. Ekmanis demonstrēja video no dažādiem pasaules latviešu pasākumiem. Īpaši pārsteidzošas jauniešiem šķita dziesmu svētku tradīcijas ASV latviešu diasporas vidū. HAJ jaunieši atzina, ka, skatoties šos video, izjuta patiesu cieņu pret Amerikas latviešiem, jo redzētais viņus patriotiski saviļņoja.

  Nodarbības noslēgumā jaunieši Indrai Ekmanis uzdeva virkni jautājumu, kas vēl vairāk paplašināja viņu redzesloku par latviešiem ārzemēs.

  Otro nodarbību – “Ķīnas kultūras un valodas vizītkarte” vadīja DU HF Svešvalodu katedras ķīniešu valodas pasniedzējas Džidzje Vanga (Wang Zhijie) un Ni Jironga (Ni Yirong). Nodarbības vadītājas pievērsās Ķīnas kultūras svarīgākajiem simboliem, skaidroja hieroglifu rakstības principus. Jaunieši pasniedzēju vadībā apguva ķīniešu valodas pieklājības frāzes un redzēja Kung Fu cīņas mākslas paņēmienu paraugdemonstrējumus.

  Nodarbības otrajā daļā jauniešiem tika dota unikāla iespēja piedalīties ķīniešu papīra griešanas meistarklasē, kas prasīja lielu uzmanību, precizitāti un rūpību. Džidzje Vanga un Ni Jironga katram HAJ dalībniekam uzdāvināja vienu ķīniešu papīra griešanas mākslas paraugu. Noslēgumā Ni Jironga stāstīja par iespējām, ko ķīniešu valodas un kultūras studiju sfērā sniedz Daugavpils Universitāte, LU Konfūcija institūts un Haņbaņ institūts Ķīnā.

  Jauniešu interešu izglītības skola “Humanitārā akadēmija jauniešiem” Daugavpils Universitātes Humanitārajā fakultātē darbojas jau sesto gadu. Tā izveidota 2010. gadā, un jauniešu izglītošana tika aizsākta no 2011. gada februāra. “Humanitārā akadēmija jauniešiem” ir interešu izglītības instruments, kas nodrošina aizraujošu lekciju un praktisko nodarbību ciklu Latvijas vidusskolu 10.–12. klašu skolēniem, arodskolu audzēkņiem un citiem jauniešiem, kuri padziļināti interesējas par humanitārajām zinātnēm.

  Par katru HAJ apmācību gadu un vairāk nekā 50 procentiem apmeklētu nodarbību jaunieši saņem sertifikātu. Tas sniedz priekšrocību – 10 papildu punktus stājoties DU Humanitārās fakultātes studiju programmās.

  Kopumā pirmo 5 gadu darbības laikā HAJ ir apmeklējuši 566 jaunieši, sertifikātus par vismaz 50% apmeklēto nodarbību saņēmuši 311 jaunieši. Šogad DU Humanitārajā fakultātē studijas uzsāka 5 HAJ absolventi, Humanitārās fakultātes „Zināšanu ābola” pasākumā saņemot “Pateicību par uzticību Humanitārajai fakultātei”.

  “Humanitārajā akadēmijā jauniešiem” lekcijas lasa un praktiskās nodarbības vada kompetenti un erudīti Latvijas kultūras un mākslas darbinieki, ārzemju vieslektori  un Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docētāji.

  FOTOGALERIJA

   

   

  HAJ darbību atbalsta:

  Papildu informācija:
  t.: 654 24238, 27199046
  e-pasts: humanitara.akademija@inbox.lv
  Humanitārās fakultātes lapa Facebook

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading