• A- A A+
 • Notika starptautiska Erasmus+ projekta “Inovācijas un transformācijas izglītībā” tikšanās Mikolovā (Polijā)

  Aktualizēts 30.11.2021 09:42

  No šī gada 17. novembra līdz 21. novembrim Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) sadarbībā ar Daugavpils Universitāti (DU) tikās Polijā ar projekta partneriem no Turcijas un Polijas Erasmus+ programmas projekta “Inovācijas un transformācijas izglītībā” (“Innovation and Transformation in Education”, 2019-1-TR01-KA201-076605) ietvaros.

  Projekta mērķis ir ieviest inovācijas pedagoģijā, gan sagatavojot jaunos skolotājus, gan esošajiem pedagogiem piemērojoties 21. gadsimta tehnoloģiskajiem izaicinājumiem atbilstoši laikmeta prasībām. Projekta darbību, diemžēl, bija apturējis Covid-19 pandēmijas vilnis, taču šobrīd ir iespēja turpināt uzsāktos darbus un satikties klātienē. Pandēmijas laikā notika attālinātā saziņa, tika organizētas aptaujas pilotskolās, konkursi un citi pasākumi. Beidzot, šī gada novembrī radās iespēja organizēt tikšanos Polijā, Mikolovā un apmeklēt Silēzijas apgabala izglītības iestādes. Uz tikšanos devās DPIP un trīs vidusskolu (projekta pilotskolu) skolotāji un DU vadošās pētnieces Ilona Fjodorova un Mārīte Kravale-Pauliņa. Vizītes laikā Latvijā tika svinēti valsts svētki un dalībnieki šo atmosfēru pārcēla uz Poliju, kopīgi nodziedāja valsts himnu un īsi pastāstīja par Latvijas vēsturi.

  Diemžēl, drošības apsvērumu dēļ, nevarēja ierasties partneri no Itālijas, bet viņi pieslēdzās nodarbībām attālināti. Projekta sanāksmē tika spriests par tālākajiem darbiem projektā, uzsverot labās prakses apmaiņas piemērus un sadarbību eTwinning platformā. Nākamā vizīte tiek plānota Latvijā, nākamā gada martā vai aprīlī, protams, ņemot vērā epidemioloģiskos apstākļus.

  Vizītes laikā tika apmeklēta ekoloģiska jaunuzcelta pirmsskolas izglītības iestāde, kur racionāli un pārdomāti izveidota vide bērnu attīstībai. Pamatskolas vizītes laikā iepazināmies ar skolas direktoru, kas stāstīja par mācību procesu pandēmijas laikā, izrādīja uzsāktos celtniecības darbus un skolas muzeju. Apmeklējot Silēzijas Universitāti Katowicē bija iespēja uzzināt par tās starptautisko sadarbību, pētniecības jomām, satikt topošos pedagogus, kuri atraktīvi stāstīja par Silēzijas reģiona kultūru.  Kšištofa Keslovska (Krzysztof Kieślowski) filmu skolā, kas ir viena no Universitātes struktūrvienībām, stāstīja par inovatīvajiem studiju kursiem starptautiskajai Erasmus+ auditorijai, demonstrēja divas neparastas filmas, kinofestivālu laureātes.

  Laiks kopā ar projekta koordinatoriem no Turcijas un poļu partneriem tika pavadīts ļoti intensīvi, pa īstam novērtējot atkalredzēšanās prieku un darbošanos reālā vidē. Jaunie kontakti, sarunas, idejas, cerams, transformēsies citos projektos un sadarbībā nākotnē. Kultūras programmas ietvaros bija iespēja apmeklēt grezno Krakovu un neparastāko industriālā mantojuma objektu – Veļičkas sāls raktuves.

  Esam pateicīgi Daugavpils Izglītības pārvaldes ekspertei projekta jautājumos Evelīnai Balodei par organizēšanu un saliedētības veicināšanu projekta laikā. Šī ir lieliska iespēja gūt labo prakses pieredzi ārpus Latvijas un veicināt sadarbību starp izglītības jomas partneriem Daugavpilī.

  Publicitāte Polijā: https://us.edu.pl/wizyta-zagranicznej-delegacji-w-ramach-projektu-pn-innovation-and-transformation-in-education/

  Daugavpils Universitātes Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Inovācijas un transformācijas izglītībā” līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.

   

  Papildinformācija par projektu:

  HSZI Ilgtspējīgas izglītības centra

  vadošā pētniece un projekta koordinatore DU

  Dr.paed. Mārīte Kravale-Pauliņa

  marite.kravale@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Jūnijs >
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading