• A- A A+
 • Informācija par Vācijas Vides fonda stipendijām Baltijas valstīm

  Vācijas Vides fonds (www.dbu.de) jauno speciālistu tālākizglītībai piedāvā augstskolu absolventiem stipendijas vides aizsardzības jomā. Stipendiju programmas mērķis ir aktuālu vides pētniecības tēmu izstrāde un vides situācijas uzlabošanas veicināšana Latvijas Republikā vai Vācijā, kā arī starptautisku sadarbības kontaktu veidošana.

  Šī stipendiju programma sniedz Latvijas studentiem 2 dažādas iespējas:
  – maģistrantiem 6 – 12 mēnešus papildināt zināšanas praktiski līdzdarbojoties vācu firmās, pētniecības iestādēs jeb universitātēs vai
  – gada garumā turpināt izstrādāt (vākt nepieciešamos datus, izmantot kādas īpašas tehnoloģijas, pieredzi vai iespējas) kādā no Latvijas universitātēm iesāktu doktora disertāciju. Uzturēšanās laiku Vācijā iespējams plānot arī pa daļām. Disertācijas tēma un vadītājs jāizvēlas kādā no Latvijas universitātēm, aizstāvēšana notiks Latvijā.

  Uzturēšanās vietu (partnerorganizāciju) palīdz sameklēt Vācijas Vides fonds (VVF). Stipendijas – 1060 eiro mēnesī. VVF apmaksā arī veselības apdrošināšanu (obligāta).

  Lai pieteiktos stipendijai jābūt pabeigtai maģistrantūrai (ne senāk kā pirms 2 – 3 gadiem), praktiskās darbības pieredzei un vācu valodas zināšanām.

  Pieteikums sastāv no aizpildītas pieteikuma formas, kam jāpievieno sekojoši dokumenti: 

  – Projekta pieteikums par tēmu, ar kuru topošais stipendiāts šīs programmas ietvaros vēlas nodarboties, kā arī pamatojums tēmas izvēlei. Maksimālais teksta garums 3 A4 formāta lapas. Aprakstam jābūt sekojošam: ievads, problēmas atainojums, aktualitāte pasaules mērogā un Latvijā. Projekta mērķis, darba metodika. Sagaidāmie rezultāti un to nozīme praksē vai zinātnē.

  – CV, kontaktinformācija
  – Publikācijas, pētniecības projekti.*
  –  Diploma kopija un atzīmju saraksts (iespējams iesniegt vēlāk, pēdējais termiņš pirms atlases sarunas).**
  –  Rakstisks diplomdarba vadītāja ieteikums.*
  –  Vācu valodas prasmi apliecinoši dokumenti.

  Aizpildītās pieteikuma formas un dokumentu oriģināli jānosūta Deutsche Bundesstiftung Umwelt pa pastu vienā eksemplārā, adresējot Dr. Hans-Christian Schaefer, Deutsche Bundesstiftung Umwelt, Nationales & Internationales Stipendienprogramm, Postfach 1705, 49007 Osnabrück, Deutschland, kā arī elektroniski uz adresēm hc.schaefer@dbu.de un zane.upmane@inbox.lv.
  *- šos dokumentus iespējams iesniegt arī angļu valodā.
  **- šiem dokumentiem jāpievieno tulkojums vācu valodā, kas jāapstiprina augstskolā (nav nepieciešams apstiprināt notariāli).

  Dokumentu iesniegšanas termiņš ir katra gada 31.jūlijs.

  Kandidāti saņem rakstisku ielūgumu atlases sarunām, kas katru gadu notiek septembra mēnesī. Uzņemšanas komisija veic stipendiātu atlasi konkursa kārtībā.

  Tuvāku informāciju un pieteikuma veidlapu varat atrast Vācijas Vides fondā. Mājas lapas adrese: www.dbu.de/stipendien_international.

  Kontaktpersona Vācijas Vides fondā, Vācijā: Hans-Christian Schaefer, e-pasts: hc.schaefer@dbu.de

  Kontaktpersona Latvijā: Zane Upmane
  e-pasts: zane.upmane@inbox.lv
  Tel. 26317298

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading