• A- A A+
 • Rijekas Universitāte (Horvātija)

  Signija Ozola,  Ilze Valaine
  21 gads
  Sievietes
  Daugavpils Universitāte
  Horvātija
  Rijekas Universitāte
  Ekonomika
  no 2013. gada 3. oktobra līdz 2014, gada 3. martam

  ERASMUS Rijekas Universitātē

  Sākot studijas Horvātijā, mēs ieradāmies ātrāk par noteikto studiju sākšanās datumu un mums bija laiks iepazīties ar pilsētu, kurā mēs studēsim. Sākumā ESN koordinatori rīkoja pasākumu, kur mums deva priekšstatu, kāds būs mācību semestris, kādi pasākumi tiks rīkoti, apskatijām Rijeku un arī blakus pilsētu, kā arī bija iespēja satikt pārējos Erasmus studentus no dažādām valstīm.

  Ekonomikas fakultātē iepazināmies ar koordinātoru, kurš ir atbildīgs par Erasmus studentiem, kuri ieradušies Rijekas Universitātē studēt ekonomiku. Viņš mums palīdzēja un deva atbildes uz visiem mūs interesējošiem jautājumiem. Kad sākās lekcijas, mūs sagaidīja laipni, pretimnākoši, kompetenti pasniedzēji.

  Sākot studijas, bijām nedaudz pārsteigti, cik lielā mērā atšķīrās studiju sistēma. Mums bija pirmie starpsemestra eksāmeni, tad otrie starpsemestra eksāmeni, kuros vajadzēja savākt noteiktu procentu skaitu, un tad bija fināla eksāmeni. Lekcijas bija interesantas, tās notika gan diskusiju veidā, gan arī kā darbs grupās. Lekciju laikā tika rādītas prezentācijas, mēs tēmu pārrunājām un pasniedzēji uzdeva jautājumus, lai pārliecinātos, ka tēmu esam apguvuši. Vēlāk lekciju viela bija pieejama internetā, kas bija liels ieguvums, jo lekciju laikā nevajadzēja tērēt laiku pierakstīšanai, bet bija iespēja mierīgi klausīties pasniedzēju stāstītajā.
  Studijas Rijekas Universitātē bija viens labākajiem posmiem mūsu dzīvē, nostiprinājām angļu valodas zināšanas, ieguvām vērtīgu pieredzi studējot ārvalstīs, iepazinām jaunus cilvēkus, kultūru un tradīcijas.

  Nākamajiem studentiem, kuri nolēmuši studēt Horvātijā, iesakām jau laikus sakontaktēties ar horvātu studentiem un noskaidrot, kādus priekšmetus labāk izvēlēties, kādi ir pasniedzēji. Iesakām arī iepriekš apmeklēt angļu valodas kursus, lai studiju sākumā nebūtu grūtības ar valodu.

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading