• A- A A+
 • Šauļu Universitāte (Lietuva)

  • Vārds, uzvārds – Ieva Krēsliņa, Madara Ērgle, Kristaps Pastars, Valentīns Petrovs
  • Vecums – 21 – 22 gadi
  • Nosūtošā augstskola – Daugavpils Universitāte
  • Mobilitātes valsts – Lietuva
  • Uzņemošā augstskola – Šauļu Universitāte
  • Studiju joma – Vides zinātne, 3.kurss
  • Mobilitātes perioda ilgums – Viens semestris (4meneši)

  Bija vairāki iemesli, kāpēc nolēmām piedalīties Erasmus studiju mobilitātē. Viens no galvenajiem iemesliem bija citu studentu, kuri iepriekš bija piedalījušies Erasmus mobilitātē no Daugavpils Universitātes, motivējošie veiksmes stāsti un atsauksmes. Otrkārt – tās bija pasniedzēju rekomendācijas, kā arī draugu un vecāku atbalsts. Treškārt un ne mazsvarīgāk – sevis dēļ, jo tā ir neatsverama pieredze un iespēja kļūt komunikablākiem, iemācīties kā rīkoties dažādās dzīves situācijās, gūt spilgtus un emocijām bagātus iespaidus, kā arī nebaidīties no nepazīstamā un uzdrīkstēties vairāk. Un ceturtkārt – tā ir laba iespēja uzlabot krievu un angļu valodas zināšanas un tās pielietot Erasmus mobilitātes laikā.

  Sadarbība ar nosūtošo un uzņemošo augstskolu gan pirms, gan pēc mobilitātes uzsākšanas noritēja gludi, jo mūsu gadījumā nebija nekādu problēmu. Visa dokumentācija noritēja raiti un, ja bija neskaidrības, tad viss tika paskaidrots un radušās problēmas atrisinātas īsā laika periodā. Ja radās kādi jautājumi, tad tos varēja noskaidrot pie sava mentora un viņš palīdzēja atrisināt visas radušās problēmas.

  Esot Erasmus studiju mobilitātē, mēs katrs iepazinām studiju atmosfēru un izglītības sistēmu citā valstī, uzlabojām valodu un komunikācijas prasmes, kā arī ieguvām jaunus un fantastiskus draugus no dažādām valstīm. Erasmus studiju laikā tika gūti jauni iespaidi, ceļojot apkārt pa Eiropu un ne tikai, kā arī mēs katrs centāmies piedalīties dažādās piedāvātajās Erasmus studentu aktivitātēs, ko rīkoja universitātes parlamenta studenti. Protams, Erasmus studiju laikā mums arī cēlās pašapziņas un motivācijas līmenis, kas vēlāk atspoguļojās mūsu dzīvē, atgriežoties mājās pēc Erasmus studijām.

  Spilgtākie iespaidi no piedāvātajām iespējām studiju laikā Šauļos bija dažādi. Mēs piedalījāmies biljarda turnīrā un basketbola sadraudzības spēlēs. Mums bija arī iespēja piedalīties „Tandem” apmācībās, kad mēs mācījām latviešu valodu citiem Erasmus studentiem, kā arī citi studenti mums mācīja, turku, spāņu, korejiešu, franču un arī lietuviešu valodas. Protams, tika iepazītas arī citu tautu kultūras, pagaršojot ēdienus un uzzinot dažas tradīcijas. Mēs iepazīstinājām Lietuvas skolniekus ar Latviju, piedalījāmies labdarības pasākumos, kā arī devāmies ekskursijās uz dažādām Lietuvas un Latvijas pilsētām.

  Tika rīkotas ballītes, mēs gājām izklaidēties arī uz dažādiem bāriem un klubiem. Katram no mums bija jāiemācās komunicēt tā, lai mūs saprastu pārējie ārzemju studenti, un ne vienmēr tas izdevās ar valodas palīdzību. Varēja iepazīt dažādus cilvēkus ar atšķirīgiem dzīves uzskatiem un pieredzi un gūt atziņas sev. Jo vairāk piedalījāmies pasākumos, jo dažādākus iespaidus mēs guvām katrs sev.

  Erasmus mobilitātes sākumā noteikti ir jāapmeklē „welcome party” un dažādas citas iepazīšanās aktivitātes. Iesakām piedalīties pasākumā „Sea Battle” uz prāmja, jo tas ir paredzēts tieši Erasmus studentiem.  Kā arī mobilitātes beigās tiek organizēts „Goodbye party”, ko arī ir vērts apmeklēt.

  Tiem studentiem, kuri apsver iespēju piedalīties Erasmus studiju mobilitātē, mēs gribētu novēlēt – nebaidīties un uzdrīkstēties, jo tas ir tā vērts! Nebaidieties ceļot un nogaršot tradicionālos ēdienus, jo šādu izdevību vairāk var arī nebūt. Lai veicas, ticiet un uzdrīkstieties vairāk!

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading