• A- A A+
 • Universitāte VIVES (Beļģija)

  Vārds Uzvārds: Laura Bicāne
  Vecums: 23
  Dzimums: Sieviete
  Nosūtošā augstskola: Daugavpils Universitāte
  Mobilitātes valsts: Beļģija
  Prakses institūcija: skola
  Prakses darba joma: Pedagoģija
  Mobilitātes perioda ilgums: 4 mēneši

  Mans Erasmus stāsts.
  Mani vienmēr ir interesējusi Eiropa, tās iedzīvotāji, valoda, kultūra. Tā kā studēt es izvēlējos svešvalodas, piedalīšanās Erasmus mobilitātes programmā man bija pašsaprotama, jo tā paredz saskarsmi ar ārzemniekiem. Un tieši citu studentu pozitīvās atsauksmes par šo iespēju studēt kādu laika posmu citā valstī bija pirmais signāls par labu Erasmus mobilitātes programmai.
  Programmā piedalījos divas reizes. Kad studēju maģistra programmā, jau pirmajā semestrī nolēmu pieteikties Erasmus praksei ārzemēs. Sameklēt prakses vietu nebija grūti. Koordinators no Beļģijas universitātes VIVES bija ļoti atsaucīgs un pretimnākošs sarakstē, tāpēc izvēlējos doties praksē uz Beļģiju. Pozitīvā attieksme nemainījās arī ierodoties prakses vietā. Es kā Daugavpils Universitātes Erasmus students Beļģijā jutos ļoti apmierināts. Manuprāt, Erasmus studentam ir nodrošināts pilns serviss. Jābūt tikai gatavam visā iesaistīties un nebīties.
  Tā kā tā bija mana pirmā prakse skolā, es to augsti novērtēju. Tā deva man ticību saviem spēkiem. Tas ir pārbaudījums ne tikai savā studiju sfērā, bet arī komunikācijā ar citiem cilvēkiem, lai kāda būtu viņu dzimtā valoda, nacionalitāte un ieņemamais postenis. Es guvu neatsveramu iespēju ieskatīties svešvalodu mācību procesā Beļģijā, kur valsts valodu situācija ir ļoti īpaša.
  Mani spilgtākie iespaidi, uzturoties ārzemēs, noteikti ir saistīti ar jaunas valodas apguvi. Man bija svarīgi nodibināt kontaktus arī ar vietējiem iedzīvotājiem, tāpēc meklēju iespējas piedalīties arī papildus aktivitātēs. Tā es divas reizes piedalījos maratona skrējienā, sešas trešdienas pēc kārtas kopā ar 15 vietējiem Torhout pilsētas iedzīvotājiem pavadīju runājot un diskutējot par garīgām lietām, biju vietējā teātra izrādē, mācījos spāņu valodu kopā ar citiem beļģiem, kā arī cepu Beļģiju vafeles. Liels izaicinājums man bija braukt ar velosipēdu, jo man vienmēr ir bail braukt uz šosejas kopā ar mašīnām. Kopā ar citiem Erasmus studentiem man bija iespēja apskatīt Beļģijas pilsētas – Briseli, Genti, Ipru, Brigi, Kortreiku, kā arī doties ekskursijās uz citām valstīm.
  Es iesaku Erasmus mobilitātes programmu ikvienam studentam. Tā ir iespēja pamainīt studiju vidi, apzināties sevi kā Eiropas pilsoni, apgūt jaunas valodas un pilnveidot esošās valodu zināšanas. Nemaz nerunājot par jaunu draugu iegūšanu! Šī programma palīdz kļūt patstāvīgākam un dod pamatīgu dzīves skolu. Paldies mūsu Erasmus koordinatoriem un citiem atbildīgajiem, kas dara iespējamu šādas pieredzes piepildījumu!

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading