• A- A A+
 • Žila Verna Pikardijas Universitāte (Francija)

  Liene Radiņa (20); Žanna Meškova (20); Līga Baziļeviča (21); Elizabete Zelča(20)

  • Nosūtošā augstskola – Daugavpils Universitāte
  • Mobilitātes valsts – Francija
  • Uzņemošā augstskola – Žila Verna Pikardijas Universitāte
  • Studiju joma – angļu filoloģija
  • Mobilitātes perioda ilgums 1 semestris (5 mēneši)

  Jau pirmajā gadā sēžot lekcijās, mācoties franču valodu, kursa biedru starpā pārrunājām, cik kolosāli būtu apgūt šo svešvalodu pašā Francijā. Paralēli domas klaiņoja arī par visiem jaunajiem draugiem, ko iegūsim, kā arī pašas valsts īpatnībām, par ko varēsim stāstīt gan draugiem, gan radiem. Tā nu pagāja gads, un mūsu lielākā vēlme tika īstenota – otrā kursa rudens semestris tiks pavadīts Francijā.

  Jau krietnu laiciņu pirms vasaras brīvlaika un došanās uz Franciju, Daugavpils Universitāte sniedza detalizētu informāciju par visiem dokumentiem, kurus nepieciešams aizpildīt pirms došanās prom, un kurus vajadzēs iesniegt, kad atgriezīsimies no Žila Verna Pikardijas Universitātes. Salīdzinot ar to nelielo dokumentu daudzumu, kas bija jāpilda studentiem, kas piedalījās apmaiņas programmā citās valstīs, mēs bez palīdzības nekādi nebūtu tikušas galā, jo dokumentu bija tiešām daudz. Tieši tāpēc jau uzreiz jāizsaka liels paldies ārzemju universitātei, kuras ERASMUS studentu centra darbinieki palīdzēja gan pirms došanās uz Franciju, gan pašas mobilitātes laikā, gan arī atgriežoties no tās. Tagad, pārdomājot visus plusus un mīnusus par šo programmu, nākas atzīt, ka informācijas trūkums nav nekāda lielā problēma – gan pašmāju, gan uzņemošās universitātes koordinatori saprot savus studentus no pusvārda un palīdz tikt galā pat ar tām problēmām, kuras liekās, ka pat neeksistē.
  Runājot par programmas ieguvumiem, noteikti jāuzsver akadēmiskā pieredze. Neizsakāmi vērtīgi bija redzēt un saprast Francijas izglītības sistēmu un piemēroties citiem, dažkārt augstākiem mācību standartiem. Protams, mēs nevaram salīdzināt divu dažādu universitāšu programmas, tieši tādēļ mācības Francijā deva iespēju apgūt priekšmetus, kādus mums nepiedāvā Latvija, un mācīties pie pasniedzējiem no visas pasaules. Žila Verna Pikardijas Universitātes organizētās lekcijas ārvalstu studentiem palīdzēja uzlabot franču valodas prasmes, kas neizbēgami bija nepieciešamas ik uz soļa. Milzīgu atzinību pelnījuši universitātes pasniedzēji, kuru attieksme vienmēr bija draudzīga un pretīmnākoša, neliedzot arī individuālu palīdzību. ERASMUS studiju laiks ir brīnišķīgs ne vien studiju iespēju dēļ, bet arī sava redzesloka paplašināšanai. Vai mēs, sēdēdamas Daugavpils Universitātes solā, būtu domājušas, ka drīz vien studēsim kopā ar studentiem no Ķīnas, Brazīlijas, ASV vai Itālijas? Tā ir saskarsme un neatsverama pieredze, ko nevar izlasīt nevienā brošūrā vai lejuplādēt internetā. Jauni draugi – tā ir tik liela bagātība, kas neizzudīs aī pēc programmas beigām.
  Mēdz teikt, ka pirmais iespaids par cilvēku un valsti ir tas visprecīzākais. Lai arī Francija mūs nesagaidīja atplestām rokām, atmiņas par šo valsti ir palikušas pozitīvas. Šķiet, ka mācību semestris pagāja kā viena nedēļa, pilna krāsainu notikumu un emociju. Protams, neiztikām arī bez grūtībām. Kā pirmo lielo pārbaudījumu izjutām valodas barjeru. Lai arī franču valodas pamati tika apgūti, realitātē ne vienmēr viss izdodas kā iecerēts. Gribētos ticēt, ka franči kā pašpārliecināta nācija arī mums „pielipināja” mazumiņu lepnuma, kas palīdz nenokārt galvu un nečīkstēt arī tad, kad ir grūti.  Kā skaistu un spilgtu piedzīvojumu vienmēr atcerēsimies dienu Parīzē. Jau iepriekš tika nolemts, ka jāredz pēc iespējas vairāk „sarkano punktu” jeb populārākos tūrisma objektus. Tā nu devāmies gan pie Eifeļa torņa, gan Luvras, gan Triumfa Arkas, gan citām skaistās Parīzes vietām.
  Studijas ārzemēs diezgan krasi atšķiras teorijā un praksē, to nu mēs pēc šī semestra varam apgalvot droši. Lietas, pie kā noteikti jāpiedomā, ir galvenokārt praktiskas dabas. Nesatraucieties par mazsvrīgiem sīkumiem. Labāk padomājiet par kārtīgiem, izturīgiem koferiem, transporta sarakstiem un sadzīvē vajadzīgām lietām, kuras itin bieži var „mantot” no citiem studentiem, ja vien māk sarunāt. Kāds lieks eiro kabatā arī nekad nebūs lieks. Ja nevajadzēs – priecājieties, bet jums vienmēr būs „drošības spilvens” negaidītām situācijām.
  Teju ikviens bijušais ERASMUS students , liekot roku uz sirds, apgalvos, ka visas grūtības un pārbaudījumi bija tā vērti. ERASMUS ir viena no tām nedaudzajām lietām, kas dažu mēnešu laikā liks jums iegūt milzu patstāvību un motivāciju turpmākajām studijām – doties tikai uz priekšu un ne soli atpakaļ!

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading