• A- A A+
 • Piesakies dalībai vasaras nometnē „Berlīnes upes nometne 2016”

  Aktualizēts 11.05.2016 13:37

  DU UNESCO/UNITWIN katedra sadarbībā ar Izglītības un vadības fakultāti un Ilgtspējīgas izglītības centru ir uzaicināta piedalīties starptautiskajā projektā ”Youth Water Camp 2016 – Sensing the city!” kā projekta nacionālā partnere Latvijā.

  Projekta mērķis – dot iespēju jauniešiem veidot savu skatījumu par ūdens saglabāšanas jautājumiem; nodrošināt radošajā pieejā un pieredzē balstītus pamatus jauniešu līdzdalībai Ūdens pamatdirektīvas īstenošanā, kas ir vērsta uz tādu ūdens resursu apsaimniekošanu un aizsardzību, kuras pamatā ir nevis valstu vai politiskās robežas, bet dabiski ģeogrāfiskie un hidroloģiskie veidojumi — upju baseini;  pilnveidot jauniešu izpratni par ūdens resursu politiku; nodrošināt vidi jauniešu viedokļu popularizēšanai par  ilgtspējīgu ūdens resursu pārvaldību multikulturālā sabiedrībā. Projekts ir aizsācies 2015. gadā, kad jauniešu (vecumā no no 15 līdz 25 gadiem) komandas 18 dažādās valstīs organizēja pasākumus ūdens aizsardzībai, apkopoja iegūto pieredzi un vasaras nometnes laikā Briselē dalījās pieredzē ar saviem partneriem.

  Projekta ietvaros DU UNESCO/UNITWIN katedras uzdevums sadarbībā ar Izglītības un vadības fakultāti un Ilgtspējīgas izglītības centru  ir organizēt un koordinētLatvijas jauniešupieteikšanos dalībai „Berlīnes upes nometnē 2016”. Latvijas jauniešiem, kas pieteiksies un tiks atlasīti dalībai nometnē, būs iespēja kopā ar citiem projekta dalībniekiem no 15 dažādām valstīm  (Armēniju, Austriju, Beļģiju, Bosniju un Hercogovinu, Bulgāriju, Horvātiju, Franciju, Gruziju, Itāliju, Izraēlu, Jordānu, Palestīnu, Rumaniju, Slovākiju, Slovēniju) iesaistīties ar Eiropas ūdens resursu aizsardzību saistītu jautājumu apzināšanā un risināšanā, kā arī piedalīties multikulturālā nometnē, kas notiks Berlīnēno 2016. gada 6. jūlija līdz 12. jūlijam.

  Projekta pirmajā posmā Daugavpils Universitātē tiks organizēta pieteikšanās dalībai projektā, balstoties uz iesniegtajām pieteikuma anketām, tiks atlasīti projekta dalībnieki un tiks izveidota jauniešu komanda, kassagatavos un projekta internetvietnē izvietos grupas profilu, izstrādās un īstenos pētījumus par vietējo ūdens resursu kvalitāti, izmantošanu, aizsardzību, kā arī radošā un interaktīvā veidā iepazīstinās sabiedrību ar iegūtajiem rezultātiem. Projekta otrajā posmā izveidotā jauniešu komanda piedalīsies starptautiskajā jauniešu vasaras nometnē Berlīnē, kur kopā ar citiem projekta dalībniekiemiesaistīsies upju tīklojuma veidošanā, kā arī izstrādās ūdens un pilsētas politikas vadlīnijasjauniešiem.

  Projekta laikājauniešiem būs iespēja darboties multikulturālā komandā un pilnveidot savas saskarsmes prasmes, attīstīt radošās un kritiskās domāšanas prasmes, prasmes organizēt pasākumus un problēmorientētajā pieejā balstītus pētījumus par apkārtējo vidi.Jauniešiem būs iespēja arī (1) pilnveidot savu priekšstatu par ūdens resursu aizsardzību, īpaši pilsētā, (2) iegūt jaunu pieredzi ekoloģisko problēmu apspriešanai vietējā un Eiropas līmenī, (3) apzināties savu līdzatbildību ūdens resursu aizsardzības jautājumu risināšanā, (4) gūt pieredzi sadarbībai multikulturālā vidē.

  Berlīnes nometnes izmaksas tiks segtasno ERASMUS+līdzekļiem: nometnes dalībniekiem tiks apmaksāti ceļa izdevumi, naktsmītnes (brokastis iekļautas) un atsevišķas dienās – pusdienas un vakariņas. Pārējos izdevumus sedz paši nometnes dalībnieki.

  Ja esi aktīvs jaunietis, kas ir ieinteresēts ūdens resursu  saglabāšanā, vēlas darboties atbalstošā un radošā komandā, kā arī pilnveidot savas angļu valodas prasmes, nāc un piesakies dalībai projektā!

  Lai pieteiktos dalībai projektā, Tev:

  Pieteikuma anketu dalībai projektā Tev palīdzēs aizpildīt projekta mājaslapā atrodamā informācija.

  Projekta koordinatori Daugavpils Universitātē izvērtēs iesūtītās pieteikuma anketas un konkursa kārtībā atlasīs dalībniekus nometnei Berlīnē.

  Jautājumus par pieteikšanos un dalību projektā var uzdot, rakstot uz e-pastu: unescochair@du.lv vai sandra.zarina@du.lv.

  Papildu informācija:

  Projekta koordinatore Daugavpils Universitātē
  profesore Ilga Salīte
  DU UNESCO/UNITWIN katedras vadītāja
  E-pasts: ilga.salite@du.lv

  DU UNESCO/UNITWIN katedra
  Dr. paed. Sandra Zariņa
  sandra.zarina@du.lv
  unescochair@du.lv

   

  Pasākumu kalendārs

  < Jūlijs >
  27 28 29 30 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading