• A- A A+
 • Projekta “Daugavpils Universitātes studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” modernizācija Latvijas izglītības sistēmas ilgtspējīgai attīstībai” aktualitātes 2021. gada 4. ceturksnī

  Aktualizēts 30.12.2021 10:27

  Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” Eiropas Sociālā fonda projekta “Daugavpils Universitātes studiju virziena “Izglītība, pedagoģija un sports” modernizācija Latvijas izglītības sistēmas ilgtspējīgai attīstībai” Nr. 8.2.1.0/18/I/005 ietvaros 2021. gada 4. ceturksnī  (oktobris–decembris) tika turpināta jaunizveidoto studiju programmu aprobācija.

  2021./2022. studiju gada rudens semestrī astoņi studējošie apgūst skolotāja profesiju darba vidē balstītā otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Skolotājs”, četras dienas nedēļā strādājot skolā un piektdienās satiekoties ar Daugavpils Universitātes mācībspēkiem un kolēģiem nodarbībās.  Šī studiju programma tiek  īstenota otro gadu trīs Latvijas universitātēs: Daugavpils Univeristātē, Latvijas Universitātē un Liepājas Universitātē sadarbībā ar nodibinājuma “Iespējamā misija” īstenoto projektu “Mācītspēks”,  kuru pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Viena no studiju kursa “Latviešu valodas un literatūras mācību metodika” docētājām Rudīte Rinkeviča atzīst, ka “aizrautība, aktivitāte, atbildība – tie ir “atslēgas vārdi”, kas raksturo studējošos. Laba iepriekš  iegūtā akadēmiskā izglītība ir vērā ņemams priekšnoteikums veiksmīgām studijām, motivācija pielietot tās praktiskā darbā skolā. Arī studējošo plašais redzesloks un zināma dzīves pieredze ir pamatā sekmīgai zināšanu un jaunu prasmju apguvei.” Darba vidē balstītā studiju programmā “motivācija ir galvenais iemesls šīs programmas studējošo virzībai uz priekšu, jo studiju saturs ir ļoti kompakts un liela tā daļa ir jāapgūst patstāvīgi”, uzsver Valentīna Beinaroviča, studiju kursa “Matemātikas jomas mācību metodika” lektore.

  Šī gada rudenī studiju programmas direktore, vadošā pētniece Eridiana Oļehnoviča piedalījās vairākos “Iespējamās misijas” un “Mācītspēka” pārstāvju organizētajos plānošanas pasākumos, lai izvērtētu studiju kvalitāti un sagatavotos studiju programmas dalībnieku trešajai atlasei 2022. gadā. Vairāk par projektu “Mācītspēks” var uzzināt mājaslapā www.macitspeks.lv

  Rudens semestrī tika uzsākta profesionālās bakalaura studiju programmas “Skolotājs” (programmas direktora p.i.  doc. Aļona Korniševa) aprobācija Veselības un fiziskās veicināšanas, Mūzikas un Matemātikas moduļos. Jau otro studiju gadu turpinās profesionālās bakalaura studiju programmas “Sākumizglītības skolotājs” (programmas direktore: doc. Jeļena Badjanova), pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” (programmas direktore: doc. Aļona Korniševa) aprobācija, kā arī akadēmiskās maģistra studiju programmas “Izglītības zinātnes” (programmas direktore: prof. Jeļena Davidova) un kopīgās doktora studiju programmas “Izglītības zinātnes” (programmas direktora p.i.: doc. Sandra Zariņa) aprobācija. Ir notikuši vairāki darbsemināri, kuros projekta saturiskā vadītāja Eridiana Oļehnoviča un studiju virziena vadītāja Mārīte Kravale-Pauliņa informēja par turpmākajiem darbiem, lai jaunizveidotās licencētās studiju programmas iekļautu akreditētā studiju virzienā, kā arī par studiju programmu sagatavošanu akreditācijai.

  Šī gada 14. decembrī notika tiešsaistes pasākums Zoom platformā, lai informētu darba devējus un sadarbības partnerus par jaunizveidotajām studiju programmām Daugavpils Universitātē studiju virzienā “Izglītība, pedagoģija un sports”. Klātesošie eksperti, metodiķi un izglītības iestāžu vadītāji tika informēti par četrām jaunizveidotajām skolotāju izglītības programmām: “Pirmsskolas skolotājs”, “Sākumizglītības skolotājs”, profesionālā bakalaura studiju programmu  “Skolotājs” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Skolotājs”.

  Tikšanās ar darba devējiem 2021. gada 14. decembrī Zoom platformā

   

  Papildu informācija:

  Ilona Fjodorova

  Projekta koordinatore

  E-pasts: ilona.fjodorova@du.lv

   

  Eridiana Oļehnoviča

  Projekta saturiskā vadītāja

  Tālr. 29130310

  E-pasts: eridiana.olehnovica@du.lv

   

  Pasākumu kalendārs

  < Augusts >
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading