• A- A A+
 • 2010. gada 20.-21. maijā projekta dalībnieki piedalījās starptautiskajā zinātniskajā konferencē Nikolaja Kopernika Universitātē

  2010. gada 20.-21. maijā projekta Padomes loceklis Vladimirs Meņšikovs un projekta pētniece un koordinatore Latgales reģionā Vera Boroņenko piedalījās kārtējā starptautiskajā zinātniskajā konferencē no cikla “Reģionālā attīstība”, kura šogad izvēlējās par savu galveno tēmu “Role of Human Capital in the Development of States and Regions of Central and Eastern Europe”. Konference noritēja Nikolaja Kopernika Toruņas Universitātes Ekonomikas fakultātē sadarbībā ar Daugavpils Universitāti (Latvija) un Ģediminasa Viļņas Tehnisko Universitāti (Lietuva).

  Konferences pamatideja bija “Cilvēks ir labāka investīcija”m un uz to atsaucās visi konferences dalībnieki, prezentējot savu pētījumu rezultātus un savas pārdomas par reģionālās attīstības tendencēm un uzaicinājumiem Centrālajā un Austrumeiropā. Profesors Vladimirs Meņšikovs uzstājās plenārsēdē ar ziņojumu “Total Capital in Latvia”, kurā prezentēja DU Sociālo pētījumu institūta pētījumu rezultātus par cilvēkkapitāla dažādiem veidiem un to konvertēšanu viens otrā, kā arī par to, ka ne visi resursi, kas pieder cilvēkiem, pārvēršas viņu kapitālā dažādu iemeslu dēļ.

  Tālāk konferences darbs turpinājās sekcijās, kuru tematika, kaut gan bija atšķirīga, taču vienmēr uzmanības centrā bija cilvēks. Vera Boroņenko ar savu referātu “Measuring of Interconnection of Latvian Industries through the Flows of Human Capital” uzstājās vienā no sekcijām, prezentējot jaunas metodes, ko bija iemācījusies, stažējoties Somijas ekonomikas pētījumu institūtā Helsinkos, pielietošanas iespējas Latvijas reģionālajos pētījumos. Šī metode pētī ekonomikas industriju sasaisti un dinamisko attīstību, ņemot vērā cilvēkplūsmas, kas pārnes zināšanas un pieredzi no vienas industrijas uz citu, tādējādi sasaistot un klasterizējot ekonomikas industrijas noteiktā veidā.

  IZM paziņojums presei (DOC, 255 Kb)

  Papildus informācija:
  Vera Boroņenko
  DU SPI pētniece, projekta koordinatore Latgales reģionā
  t.: 654 22163
  e-pasts: vera.boronenko@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Decembris >
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading