• A- A A+
 • Ziņas par DU UNESCO Katedras JTES un DCSE autoru globālo tīklojumu

  Aktualizēts 30.03.2021 12:20

  Ir pagājuši pieci gadi kopš DU UNESCO Katedra Tradīcijas un inovācijas mijiedarbība izglītībā ilgtspējīgai attīstībai uzsāka mērķtiecīgu žurnālu: Journal of Teacher Education for Sustainability (JTES)  un Discourse and Communication for Sustainable Education (DCSE) un starptautiskā sadarbības tīklojuma Baltic and Black Sea Circle Consortium (BBCC) for educational research (BBCC) uzlabošanu, kas ļautu efektīvāk  īstenot izglītības  ilgtspējīgai attīstībai mērķus, kuri  tika izvirzīti skolotāju izglītībai un augstskolām pēc 2015.gada.

  Kopš 2016.gada ir notikušas izmaiņas žurnāla formālo rādītāju attīstībā,  kā arī izmaiņas JTES žurnāla starptautiskā tīklojuma idejas izpratnes un īstenošanas veidā, jo turpinājās JTES identitātes meklējumi adaptīvo un inovatīvo pieeju saskaņošanai atbilstoši sasniegtajam ilgtspējības parādības izpratnes līmenim Antropocēnes komplekso problēmu laikmetā, meklējot zinātnisko pamatu cilvēcei cienīgas izdzīvošanas apstākļu radīšanā.

  Izmaiņas žurnāla formālos rādītājos pēc pieciem gadiem ir labi redzamas: žurnāla citēšanas rādītājs (CiteScore) 2015.gadā bija 0.64, bet 2019.gadā – 3.4. 2019.gadā žurnāla ietekmes rādītājs (SJR) bija 0,418 un tika sasniegts 2.kvartiles līmenis – Q2,  normētā ietekme uz rakstu (SNIP) 2019.gadā bija 1,462. JTES formālo rādītāju izmaiņas pašreiz atbilst prasībām, kuras tiek izvirzītas universitātēm zinātnisko publikāciju vērtēšanai, tāpēc nav šaubu, ka nodoms pievērsties JTES kvalitātes uzlabošanai bija savlaicīgs un JTES attīstībai vēl visas rezerves nav izsmeltas. Šis darbs ir turpināms un tajā lielākās iespējas pavērs JTES un DCSE  rakstu autoru tīklojums, kas tika apzināts un ievirzīts izmantošanai pēdējos piecos gados.

  2016.gadā  kļuva redzams, ka augstskolu finansējums ievirzījās uz daudz augstākām prasībām par publicēšanos. Iepriekšējos gados JTES jau bija apliecinājis savu atbilstību  Scopus izdevumu prasībām un šie iepriekšējo gadu rezultāti kļuva par fundamentālu pamatu tālākajai starptautiskās sadarbības tīklojuma attīstībai. Kļuva aktuāla vajadzība uzlabot JTES kvalitāti un fokusēt tīklojuma sadarbību uz zinātnisku dialogu ar rakstu autoriem. Iepriekš dialogs tika īstenots ikgadējās  JTES konferencēs, bet pēdējo piecu gadu laikā šī pāreja tika īstenota un ir iegūti reāli rezultāti, kas apstiprina žurnāla komandas paveikto un tīklojuma pārmaiņas, kas no BBCC tīklojuma, kurš darbojās uz ikgadējo JTES konferenču organizēšanas pamata piecu gadu laikā pārauga par DU UNESCO Katedras JTES un DCSE autoru globālu tīklojumu. JTES un DCSE autoru tīklojumā piecu gadu laikā sadarbība tika uzturēta ar autoriem no 48 valstīm, kas norāda uz to, ka DU UNESCO Katedras uzdevums izveidot globālu izglītības ilgtspējīgai attīstībai resursu centru, kas ir izvirzīts līgumā ar Parīzes UNESCO, ir reāli sasniedzams nākamajos piecos gados.

  DU UNESCO Katedras JTES un DCSE autoru tīklojuma dalībniekiem marta otrajā pusē tika izsūtīti sertifikāti par līdzdalību  DU UNESCO Katedras tīklojuma uzlabošanas posmā no 2016.-2020.gadam. Šajā laikā ir nopublicēti 101 raksts JTES un 105 raksti DCSE žurnālos. Vairums dalībnieku pieteicās saglabāt sadarbību ar DU UNESCO Katedras JTES un DCSE autoru globālo tīklojumu un iesaistīties Globālā resursu centra veidošanā.

   

  Papildu informācija:

  UNESCO Katedras vadītāja prof. Ilga Salīte

  e-pasts: ilga.salite@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading