• A- A A+
 • UNESCO/UNITWIN Katedras līdzdalība UNESCO forumā „Mācīšana šodien: starptautisks pārskats par profesionālo attīstību un darba apstākļiem”

  DU UNESCO/UNITWIN Katedras vadītāja profesore Ilga Salīte piedalījās skolotāju dienai veltītajā pasaules UNESCO forumā un UNESCO – Hamdana balvas pasniegšanas ceremonijā, kas notika 6. un 7. oktobrī Parīzē. Foruma un pirms foruma diskusiju saturs bija saistīts ar skolotāju darba apstākļu, profesionālās izglītības, pedagoģijas inovāciju un profesionālo darba līdzekļu izmantošanas jautājumiem.

  Pirms Foruma – septembrī visiem skolotāju jautājuma risināšanā ieinteresētajiem bija iespēja iesaistīties foruma jautājumu apspriešanā. DU UNESCO/UNITWIN Katedra to īstenoja diskusiju sērijā par četriem foruma jautājumiem (skat. UNESCO Katedras mājas lapā).
  Globālā līmenī skolotāju jautājuma risināšanā spēkus ir saliedējusi Globālās alianses izglītība visiem partneri. Forumā izskanēja nepieciešamība pēc apvienošanās skolotāju jautājuma risināšanai. Tā tika motivēta ar mērķi atbalstīt skolotāju izglītību kā astoto prioritāti, kā ieguldījumu nākotnē un apzināties, ka izglītības kvalitāte ir atkarīga no skolotāja un kvalitatīva sociālā dialoga, kas veicina sabiedrības un izglītības iesaistīšanos. Turklāt ANO izglītībā visiem saskata ne tikai izglītības kvalitāti, bet arī tās ekoloģiskumu, ilgtspējīgumu, kurus papildina skolotāja godīgs darbs un tam atbilstoši darba un sociālie apstākļi.
  UNESCO – Hamdana balvas pasniegšanas ceremonija apliecināja to, ka skolotāja darbību, īpaši izcilību pedagoģiskajā darbā ir jāatzīmē visā pasaulē. Šī gada balvu pasniegšanā piedalījās UNESCO ģenerālsekretāre Irina Bokova un Viņa Augstība Šeihs Hamdans Bin Rašids Al-Maktoums no Dubajas, kurš bija ieradies Parīzē savu ministru pavadībā.

  DU UNESCO/UNITWIN Katedras vadītājas brauciens uz Forumu tika apvienots ar:

  •  DU UNESCO/UNITWIN Katedras interesi skolotāju jautājuma īpaši tālākizglītības attīstīšanai starptautiskās sadarbības kontekstā, jo 2014. gadā DU UNESCO Katedras līdzdalība skolotāju izglītībā vides izglītībā un ilgtspējīgai attīstībai tika īstenota sadarbībā ar Tallinas Universitāti, Igaunijas Vides Ministriju un Ziemeļvidzemes Rezervāta atbalsta biedrību. Šajā sadarbībā aptuveni 150 Igaunijas vides izglītības pedagogu iepazina Latvijas vides izglītības un uz ilgtspējīgu attīstību ievirzītu pedagoģisko pieredzi;
  •  DU UNESCO/UNITWIN Katedras pašreizējo un turpmāko sadarbību jautājumos par līdzdalību ANO Dekādes noslēguma pasākumos un nākamā piecu gadu posma darbības iecerēm. Tika pārrunāts jautājums par DU UNESCO/UNITWIN Katedras un Ilgtspējīgas izglītības institūta piedalīšanos Nagoijas un Okajamas (Japāna) pasākumos,  par DU UNESCO/UNITWIN Katedras un BBCC iesaistīšanos Globālās Darbības Programmā (GDP), kas tiks uzsākta Dekādes noslēguma pasākumos Japānā 2014. gada novembrī. Tika apspriesta iespēja par starptautiskā BBCC Ilgtspējīgas izglītības institūta (sākumā Baltijas valstu) izveidošanas iespēju GDP pētniecisko uzdevumu īstenošanai (2015 – 2020) pie DU UNESCO/UNITWIN Katedras, lai īstenotu Līgumā starp UNESCO ģenerālsekretāri Irinu Bokovu un DU rektoru Arvīdu Balševski paredzētos uzdevumus. No DU UNESCO/UNITWIN Katedras puses līdzdalība GDP ir sagatavota un pašreiz uzsāktais paver iespēju DU iesaistīties Izglītība ilgtspējīgai attīstībai darbībā ar līdzdalību trīs UNESCO projektos:
  1. DU UNESCO/UNITWIN Katedras projekta īstenošana, kur tiks attīstīti izglītības pētījumi par tradīcijas un inovācijas mijiedarbību ilgtspējīgai attīstībai;
  2. DU UNESCO/UNITWIN Katedras līdzdalība Starptautiskajā  Tīklojumā pie Jorkas Universitātes DU UNESCO/UNITWIN Katedras (Toronto) par skolotāju izglītības pārorientēšanu uz ilgtspējīgu attīstību;
  3. DU UNESCO/UNITWIN Katedras līdzdalība Vācijas, Austrijas, Slovākijas Nacionālo UNESCO Komiteju projektā, kurā iesaistītas Baltijas valstis un Polija. Šis uzsāktais pētnieciskais projekts par Ilgtspējīguma zinātnes metodoloģiskā pamata izstrādāšanu ar uzsvaru uz transdisciplināro un starpdisciplināro jautājumu pētīšanu paver iespēju izmantot sinerģijas efektus ar diviem iepriekš minētajiem projektiem.

   

  Papildu informācija:
  Profesore Ilga Salīte
  DU UNESCO/UNITWIN
  Katedras vadītāja
  e-pasts: ilga.salite@du.lv

  Pasākumu kalendārs

  < Novembris >
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4

  DU BUKLETI

  Pieraksties jaunumiem e-pastā

  Nepalaid garām jaunākās ziņas no Daugavpils Universitātes!

  Loading